Wiadomości z Świętochłowic

Zapadł wyrok. Świętochłowice muszą zapłacić wadium w wysokości prawie miliona złotych

 • Dodano: 2022-03-30 07:00, aktualizacja: 2022-04-05 10:29

Obecne władze miasta muszą zmagać się z błędami poprzedników. Sąd Apelacyjny zdecydował, że Świętochłowice muszą zapłacić 880 tysięcy złotych firmie startującej w przetargu na remont stadionu na „Skałce”.

Prawie milion do zapłaty

Podczas ostatniej sesji rady miasta prezydent Świętochłowic, Daniel Beger, podzielił się smutną wiadomością. Miasto będzie musiało wygospodarować z budżetu prawie milion złotych na zapłatę wadium. Zgodnie z wyrokiem Sądu Apelacyjnego, miasto musi zapłacić 880 tysięcy złotych wadium wraz z odsetkami i kosztami sądowymi. Pieniądze mają trafić do jednej z firm, która startowała w przetargu na remont stadionu na „Skałce” za czasów prezydentury poprzednika Daniela Begera, Dawida Kostempskiego.

Nie koniec złych wieści

Oprócz sporej kwoty do zapłaty pojawił się problem z realizacją zadania wybranego w ramach budżetu obywatelskiego. Mowa tutaj o budowie skateparku na Lipinach, o którą mieszkańcy tak zaciekle walczyli. Władze miasta podzieliły się wiadomością, że mimo kilku ogłoszonych postępowań, do tej pory nie zgłosił się żaden zainteresowany wykonaniem dokumentacji projektowej obiektu.

- Kolejne przetargi będą miały na celu wyłonienie wykonawcy pierwszego etapu tego zadania. – zapewnia Daniel Beger.

Czy budowa skateparku w końcu się rozpocznie? Na ten moment musimy cierpliwie czekać na zgłoszenie się chętnych wykonawców tej inwestycji.

Komentarze (35)    dodaj »

 • Pamietamy

  KOSTEMPSCY DO WIEZIENIA , CALA RODZINE ZLODZIEJOW

 • Pieron z mijanki.

  Ale mnie bawią ci co tak wołają o oszuście Kostempskim. Jak bardzo trzeba mieć wyprane mózgi przez papkę medialną.Po pierwsze Kostempski planował przebudowę mijanki - Berger to zablokował i dopiero po nakazie bodajże sądowym musi zacząć realizować projekt.Kalina - to samo, zablokowane bo poprzednik... Skończyło się brakiem jakichkolwiek prac i odszkodowaniami.Skałka i stadion - kolejny zablokowany projekt i kolejne odszkodowania z powodu Begera. Góra Hugona - był projekt postawienia tam logistyki. Praca dla ludzi z okolicy. Pan Beger natomiast stawia sobie za nasze pieniądze dom i się z tym nie kryje. Chcieliście i wybraliście sobie takiego prezydenta co się reklamował "zielonym miastem" to macie zielono - trawa na skwerze mijanka i okolicy jest koszona raz do roku... Od takie zielono zarośnięte miasto...

 • Pamietamy

  To nie jedyne kontrowersje wokół działań Dawida Kostempskiego. Nigdy swoim wyborcom nie przyznał się do tego, że w 1997 roku brał udział w wypadku samochodowym w którym zginął młody człowiek, a dwaj inni zostali ciężko ranni. Mariusz K., który prowadził auto, przez 16 lat nie odbył prawomocnego wyroku trzech lat więzienia. Kostempski, skazany za ukrywanie dowodów i nieudzielenie pomocy ciężko rannym na 1,5 roku w zawieszeniu, nigdy nie przeprosił rodziny ofiar.

 • krist

  Pieron z mijanki.a czy ty nie zauważyłeś że ten twój idol kostempski wszystko chciał robić ale kasy nie miał? to było wszystko na kredyt na który miasta nie stać

 • Pieron z mijanki.

  A to ma się rozumieć, że przyszedł Beger i magicznie machnął różdżka i znalazło się 100 milionów? Jeżeli tak było to czemu NIC się nie dzieje i piękne nasze miasto ma problemy z skoszeniem trawy na skwerku?To co Beger jedynie zrobił to pozrywał kontakty tym samym jeszcze bardziej uszczuplając budżet poprzez potężne kary.Wracając do pytania - a ile tego typu projektów w wielu miastach naszego kraju nie jest realizowanych na kredyt? Lepiej jest nie wziąć kredytu i krzyczeć jak to mamy zniszczone drogi wytłukiające zawieszenie czy śmierdzącą Kalinę zarastająca krzakami. A może lepiej jednak z kredytem przekształcić Kalinę w potencjalne miejsce wypoczynkowe, postawić obok biblioteki lodziarnię, kawiarnię i tym sposobem napędzić nieco obrót pieniądza dla miasta w tym miejscu? Zarządzanie miastem to nie jest " o wezmę kredyt i niech ludzie płacą" tylko długofalowy proces obejmujący planowanie na 5-10 lat do przodu. Nakładając na to fakt że Świony są najmniejszym miastem powiatowym w Polsce to na prawdę ciężko wysupłać jakikolwiek grosz na cokolwiek z tak niewielkiej liczby ludzi. Ale przeciętny Kowalski nie rozumie, że matmy się nie oszuka i nadal żyje w bajce, że prezydent ma drzewo, na którym banknoty rosną jak jabłka.Idziemy dalej. Za czasów Kostempskiego był plan postawienia spalarni śmieci. Duża inwestycja ale z potężnym zwrotem finansowym. Raz że tańsze śmieci dla ludzi, dwa możliwość grzania wody, trzy były plany nawet produkcji prądu. Oczywiście ludzie głupi jak but zrobili wielki bojkot "bo im śmierdzieć będzie".Ci sami głupi ludzie nie potrafią wejść na google i sprawdzić informacji o prężnie działającej spalarni w CENTRUM Wiednia i Tokio.Norwegia jest tak przestawiona na energię z spalarni, że musi brać śmieci z reszty Europy trzepać na tym kokosy przy okazji.My jako Świony mogliśmy mieć tak samo - tanie grzanie, tańszy prąd, tańsze wywozy śmieci i z racji tego małego rozmiaru jako miasta brać za niemałą kasę śmieci od chociażby Rudy Śląskiej, która jest przeładowana pod tym kątem.Problemem nie jest władza sama przez siebie bo z pustego to i Salomon nie naleje. Problemem są ci tępi mieszkańcy nie będący w stanie samodzielnie myśleć i zweryfikować podstawowych informacji. XXI wiek a znamienita większość nie potrafi wygooglać sobie podstawowej wiedzy. Ale to bardzo dobrze. Żyjcie dalej w zaściankowym myśleniu. Głupimi ludźmi łatwiej się rządzi i łatwiej z nich ściąga ostatni grosz bo i tak tylko potraficie pokrzyczeć jak to wam jest niedobrze. A jak trzeba wykazać inicjatywę to nagle nikt z szeregu nie wystąpi.Pozdrawiam

 • Franc

  Te Krist idz do szkoły albo odrób lekcja a potem zwracaj komuś uwagę bo [...]isz tak jakby teraz inwestycje były za gotówka! To po h.......j emitują te obligacje za które pinokio tak skakał do gardła delfinowi a teraz robi identycznie to samo! Twoim zdaniem teraz to skąd są te pieniądze od św,Mikołaja?

 • Mieszkaniec

  Wystarczy wejść na profil fb żony Begera, Kamińskiego czy kogo tam jeszcze i co? Brak możliwości dodawanie komentarzy, DLACZEGO? BO BOJĄ SIĘ PRAWDY

 • O-O

  Ja mogę komentować u nich bez problemu. Może to tylko ci spoza miasta albo oszuści nie mogą komentować.

 • PAMIĘTAMY!

  O-OChcesz powiedzieć że familyBeger i spółka po blokowali oszustów lub z poza miasta a nie MIESZKAŃCÓW Świętochłowic? Kurde jak ja się cieszę że ze BegerStory i spółka za rok dostaną CZERWONĄ kartkę :-DDD

 • Mieszkaniec

  Jaki dom?? To taki sam fake news jak wszystkie pozytywne osiągnięcia kostempskiego!!

 • Masakra

  Jak Rosjanie mogą wspierać Putina?Ano tak samo jak Świeętochłowiczanie tego oszusta Kostempskiego!!!

 • DELFIN DO WIEZIENIA

  KOSTEMPSKI ODDAJ MIASTU I MIESZKANCOM ZDEFRAUDOWANY MAJATEK 100 MILIONOW ZLOTYCH

 • Darek

  Nikt nie chce budować skateparku bo boją się, że miasto im nie zapłaci.

 • kurde bele

  miliom w jedna albo drogo strona to pinats do bogatych świon

 • Zefel

  A zatrudnienie na stanowisku Sekretarza Miasta osoby ze Zbrosławic!!!! to te obietnice Begera,że tylko mieszkańy miasta będą pełnić funkcje kierownicze....Po końcu kadencji niech się wyprowadza na Żuławy.

 • doktorek

  To dlaczego zerwał Pan prezydent umowę z tą firmą? Tylko dlatego, że podpisał ją poprzednik?

 • cc

  otóż to, i oczywiście całe zło to poprzednik :D Poszedł na ustępstwa z firmami które nie wykonały należycie swoich prac za poprzednika, żeby tylko móc mówić " Świony zadłużone przed D.K, a jednak kasę na wysokie pensje rady miasta i prezydentów to już jest :D

 • Katarzyna Kusz

  Nic z tego artykułu nie wynika.

 • Mieszkaniec

  A w MPGL w Świętochłowicach znowu zatrudnili kogoś BEZ KONKURSU. Nie było nawet ogłoszenia, że kogoś szukają. Ot nagle nowy pracownik. Halo! Może się tym ktoś zainteresuje? Na to kasa jest.

 • gipsdeka

  Bo mpgl jest z gumy tam się płaci i nic w zamian. To jest wylęgarnia etacików dla niekompetentnych znjomków. Złodzieje, darmozjady i kombinatorzy! Tam widać te reformy w wykonaniu oszusta wyborczego.

12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również