Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Zarzuty dla dwóch mężczyzn po tragicznym finale włamania do stacji transformatorowej

  • Dodano: 2019-10-03 08:15, aktualizacja: 2019-10-03 10:26

Śledczy ze Świętochłowic zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy wraz ze swoim 60-letnim kompanem włamali się do stacji transformatorowej.

Mężczyźni wspólnie usiłowali dokonać kradzieży metalowych elementów.

Dla 60-latka skończyło się to tragicznie. Zginął na miejscu, porażony prądem

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Teraz grozi im do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w minioną środę, w dzielnicy Lipiny. W okolicy ulicy Sądowej nastąpiła czasowa awaria prądu. Szybko wyjaśniło się, co było jej przyczyną. Jak wynika ze wstępnych ustaleń świętochłowickich śledczych, trzej mężczyźni uszkodzili drzwi do stacji transformatorowej w celu kradzieży metalowych elementów. Jeden z nich wszedł do pomieszczenia, a dwóch czekało na zewnątrz. Sprawcy nie wzięli pod uwagę grożącego im niebezpieczeństwa. 60-letni mężczyzna zginął na miejscu, porażony prądem. 

W wyniku pracy śledczych, już następnego dnia zatrzymano dwóch wspólników 60-latka, którzy oddalili się z miejsca zdarzenia słysząc syreny nadjeżdżającego radiowozu policji i wozów straży pożarnej. Obaj zatrzymani byli pod wpływem alkoholu. 37-latek miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu, a 38-latek prawie promil. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty usiłowania dokonania kradzieży z włamaniem. Teraz grozi im do 10 lat więzienia.

Apelujemy o rozwagę!

Stacja transformatorowa dostępna jest jedynie dla pracowników upoważnionych do obsługi urządzeń elektrycznych. Lekceważenie ostrzeżeń znajdujących się na drzwiach i wstęp do pomieszczeń stacji grozi śmiertelnym niebezpieczeństwem.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Dk

    Porażający artykuł ;)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.