Wiadomości z Świętochłowic

Zarzuty pobicia oraz znęcania się nad matką usłyszeli dwaj świętochłowiczanie

 • Dodano: 2021-03-26 06:15, aktualizacja: 2021-03-26 06:25

Zarzuty pobicia oraz znęcania się nad matką usłyszeli dwaj świętochłowiczanie. Bracia w trakcie domowej awantury napadli na nią. Policjanci szybko ustalili szczegóły zdarzenia i zatrzymali sprawców. Śledczy wnioskowali o zastosowanie wobec podejrzanych tymczasowego aresztu. Decyzją prokuratora zostali objęci m.in. dozorem i zakazem zbliżania się do pokrzywdzonej. Grozi im 5 lat za kratami. Jednak kara może być surowsza, bo działali w warunkach tzw. recydywy.

Do zdarzenia doszło wieczorem w jednym z mieszkań na terenie miasta

Policjanci ze świętochłowickiej komendy zostali wezwani na interwencję w związku ze zgłoszeniem dotyczącym pobicia. Na miejscu zastali roztrzęsioną i zapłakaną seniorkę. Stróże prawa ustalili, że pomiędzy kobietą i jej kompletnie pijanymi synami doszło do awantury, podczas której mężczyźni ubliżali matce, grożąc jej pozbawieniem życia. Następnie kobieta została przez nich zaatakowana. Po całym zajściu oprawcy uciekli z mieszkania. Jak się okazało, koszmar pokrzywdzonej trwał od bliska roku. Już wcześniej mężczyźni wszczynali awantury i poniżali pokrzywdzoną. Policjanci ustalili rysopis oprawców i natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Podczas patrolowania miasta za agresorami, mundurowi dostrzegli mężczyzn odpowiadających ich rysopisowi. Badanie trzeźwości wykazało w organizmie u jednego z braci ponad 2,5 promila alkoholu. Wynik drugiego okazał się zbliżony. Obaj mężczyźni trafili do policyjnej celi. W miniony wtorek doprowadzono braci do chorzowskiej prokuratury. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutów. Oprócz pobicia odpowiedzą również za znęcania się nad matką. Prokurator zastosował wobec podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci dozoru i zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej oraz nakazał opuścić im wspólne mieszkanie. Za przestępstwo, którego się dopuścili, mogą trafić za kraty nawet na 5 lat. Jednak kara dla nich może być surowsza, bowiem obaj działali w warunkach tzw. recydywy. O dalszym losie agresorów wkrótce zadecyduje sąd.

Komentarze (5)    dodaj »

 • Tomasz

  A pan lub pani prokurator chyba lajtowo podeszla do tematu

 • kasator termiczny

  Policja powinna sprezentować matce 2-metrową tonfę, tak aby miała czym przy...ić tym gnojom jak będą agresywni.

 • Sttu

  Resocjalizacja ponosi fiasko recydywiści wracają za kraty bo system penitencjarny jest zbyt łagodny Ta cała humanizacja nie spełnia oczekiwań w zetknięciu z zdegenerowanym i zwyrodnialca mi Ciężkie więzienia , kolonie karne tylko tak można zwalczać patologie bo to odstrasza

 • Ola

  Jak wychowała takie chwasty ?

 • jakubek

  zachwaścić można najpiękniejszy ogródek, więc wstrzymaj się od głupich komentarzy

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.