Wiadomości z Świętochłowic

Zatrzymano dwóch nastoletnich podpalaczy. Grozi im 5 lat więzienia

 • Dodano: 2021-04-27 15:00, aktualizacja: 2021-04-27 21:02

Policja zatrzymała dwóch podpalaczy. Młodzi mężczyźni grasowali w mieście w nocy z soboty na niedzielę, podpalając śmietniki. Teraz grozi im za to pięć lat więzienia.


18-latkowie podpalali śmietniki na terenie naszego miasta

Około godziny 3.30 w nocy z soboty na niedzielę, z 24 na 25 kwietnia, na ulicy Bytomskiej, w okolicy budynku nr 12 pojawili się dwaj mężczyźni. Jak relacjonuje jeden z mieszkańców Świętochłowic, wykrzykując wulgaryzmy, zabrali się za podpalanie koszy na śmieci. Sprawa została błyskawicznie zgłoszona policji.  

- W niedzielę w nocy oficer dyżurny świętochłowickiej policji otrzymał zgłoszenie o próbie podpalenia pojemnika na odpady przez dwóch mężczyzn w centrum miasta. Na miejsce zdarzenia wysłano policyjny patrol - wyjaśnia st. sierż. Paulina Wierzbowska, oficer prasowy KM Policji w Świętochłowicach.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia policjanci podjęli próbę ugaszenie płonącego kontenera przy ul. Bytomskiej 12 przy użyciu gaśnicy proszkowej, ale strażacy dogaszali teren.

- Z soboty na niedzielę w Świętochłowicach doszło do podpalenia pięciu kontenerów na śmieci. Zaczęło się o godz. 3.12 przy ul. Metalowców 11. Następnie otrzymaliśmy zgłoszenie o godz. 3.18 o podpaleniu kontenera przy ul. Bytomskiej 12, o godz. 3.32 - przy ul. Rzecznej 5, o godz. 3.42 – przy ul. Harcerskiej 1, a o godz. 3.46 ul. 1 Maja 5a – informuje kpt. Rafał Binięda, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Świętochłowicach.

Następnie rozpoczęły się poszukiwania sprawców podpalenia. Jak wyjaśnia st. sierż. Paulina Wierzbowska, kiedy mundurowi przejeżdżali ulicą Uroczysko, zauważyli mężczyznę wychodzącego z krzaków, co wzbudziło ich zainteresowanie. Tym bardziej, że dobiegała godzina 4 w nocy. Kiedy mężczyzna wyłonił się z krzaków, został wylegitymowany. Jak się okazało, był to 18-letni świętochłowiczanin, który posiadał przy sobie marihuanę.

- W trakcie czynności mundurowych mężczyzna przyznał się do podpalenia kilku śmietników na terenie miasta – wskazuje st. sierż. Paulina Wierzbowska.

Szkody wyceniono na 1,5 tys. zł

Nastolatek został zatrzymany, a po zaledwie 10 minutach w ręce policjantów wpadł także jego wspólnik, także 18-letni świętochłowiczanin. Przeprowadzono badanie trzeźwości, które wykazało w ich organizmach ponad promil alkoholu, a następnie trafili do aresztu.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutów. Młodzi podpalacze odpowiedzą za zniszczenie kilku kontenerów na śmieci na terenie miasta oraz posiadanie narkotyków. Straty wyceniono na ponad 1,5 tysiąca złotych. Grozi im do 5 lat za kratami.

Jak się okazuje, nie jest to odosobniony przypadek. Świętochłowiczanie informują, że podobne incydenty miały miejsce wielokrotnie. Nie tylko przy ul. Bytomskiej, ale i Metalowców czy przy ul. Rzecznej.

Google NewsSubskrybuj Swiony.pl z Google News

Komentarze (16)    dodaj »

 • PAMIETAMY

  PRZEPRASZAM BARDZO CZY POLICJA ZATRZYMAŁA JUŻ BYŁĄ SEKRETARZ MIASTA PRETEGOWANĄ DELFINA PPSZUKIWANĄ LISTEM GOŃCZYM OD 4 LAT ???

 • 122glosy

  Przypomnij za 2.5 roku jak Stańczyk będzie się ubiegać o drugą kadencję, może patola z Lipin i Chropaczowa to kupi... Aha do wyborów zaproście ponownie Sonię Kwaśny

 • Miś Uszatek

  Temat pokrewny - jestem miło zaskoczony wczorajszą obecnością świętochłowickiej straży miejskiej na Górze Hugona. Oby częściej, bo niektórym miejsce spodobało się jako punkt spożywania alkoholu na świeżym powietrzu.

 • jorg

  a kaj mają pić jak szynki zawarte?

 • Myślowy

  Fakt spożywanie alkoholu w miejscu przyrody zagraża faunie i flory czym może skutkować zagrożeniem zagłady ludzkości. Dlatego wolę spożywać alkohol w kościele a ksiądz się niekiedy dołączył jak conieco nazbiera

 • Znam cie

  Głupi się urodziłeś i takim umrzesz a w kościele durniu ostatni raz byłeś jak mamusia cię chrzciła Bydło pije wodę po laskach później budzi się w nich agresja a okolica zawalona butelkami i innymi śmieciami To zagraża bardzo

 • Poganin

  Uffff dobrze że jesteś ateistą bo "Głupi się urodziłeś i takim umrzesz a w kościele durniu ostatni raz byłeś jak mamusia cię chrzciła"Katol by tak nie obraził bliźniego swego gdzieś to chyba jest zapisane w dekalogu no chyba że jesteś katolem poje... :DDD

 • Ziga

  Dobra robota policyjnych smerfow

 • Pazdzioch

  5 lat wiezienia lepiej kara zeby wywozil teraz w firmie wywozacej te smieci za darmo przez rok przynajmniej nie trzeba by bylo go utrzymywac z podatkow

 • Ola

  Rwać te chwasty i bez ulg bo z tej PATOLI i tak nic już nie będzie tylko surowe kary ciężkie więzienie i odpracowanie kosztów może odstraszyć

 • Mieszkaniec

  Elektorat begera

 • hanus

  Dzieci Marii,rycerze Chrystusa albo coś podobnego. Względnie młodzieżówka PiS

 • Sir

  Nie znam nikogo kto miałby iloraz inteligencji powyżej 100 oddał swój głos na Begera.

 • jorg

  Sir chyba niy ma wiynkszego idioty niż ty

 • Sir

  O jest i pierwszy wyborca begera który nie potrafi się wyrazić bez inwektyw ( co znaczy inwektywy dowiesz się w słowniku )

 • jorg

  napij sie mlyka bo alkohol ci szkodzi

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również