Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Zbudował własny escape room w garażu! Byliście?

 • Dodano: 2018-01-03 10:45, aktualizacja: 2018-01-03 12:29

Escape room w garażu? Takie atrakcje tylko na ulicy Wiśniowej! Świętochłowiczanin Łukasz Dyłka zbudował pokój zagadek w prezencie dla żony. Teraz chce go rozbudować i udostępnić miłośnikom tajemnic.

Stajecie przed niepozornym garażem pamiętającym czasy PRL. Wasze zadanie to znalezienie zaginionej przesyłki lub chociaż wskazanie miejsca jej ukrycia, zanim pojawi się szef gangu. „Tajemnica garażu”, bo tak nazywa się amatorski escape room, powstał na początku 2017 roku na ulicy Wiśniowej w Centrum jako niespodzianka dla Magdy, żony pana Łukasza, i jego przyjaciół. Tworzony był w wolnym czasie i własnymi siłami. Szybko jednak okazał się bardzo ciekawą, edukacyjną formą rozrywki dla okolicznych mieszkańców.

Od samego początku traktowałem to jako hobby i prezent dla bliskich, dlatego nie było mowy o pobieraniu żadnych opłat. Przez garaż przewinęło się ponad 50 osób! Wszyscy zgodnie twierdzili, że było warto, pomimo początkowego zdziwienia miejscem rozgrywki. Odwiedzili mnie także inni Twórcy Escape Roomów na Śląsku - mówi Łukasz Dyłka.

Inicjatywą świętochłowiczanina zainteresowała się branża, escape room objęty został patronatem przez międzynarodowy serwis Lockme i podjęta została decyzja o jego rozbudowie i otwarciu dla większej ilości chętnych.

To, że wieść o moim pokoju rozniosła się tak szeroko i że zdobył on taką popularność, tylko mnie cieszy i nie zmienia mojego nastawienia. Przede wszystkim chcę w ten sposób propagować ideę escape roomów jako bardzo edukacyjnej, rozwijającej intelektualnie zabawy, która dzięki angażującej fabule pozwala wręcz przenieść się w czasie i przestrzeni do innej rzeczywistości. W Skandynawii zresztą w Polsce już też escape roomy wykorzystywane są nawet do przeprowadzania szkolnych lekcji. Na rozwój potrzebuję jednak pewnych środków, stąd pomysł o uruchomieniu akcji crowdfundingowej na portalu Polak Potrafi wyjaśnia Dyłka.

Zbiórka środków rozpoczęła się 1 grudnia i potrwa do 11 stycznia 2018 roku. Potrzeba 3000 złotych m.in. na zrobienie małej poczekalni i zakup nowych rekwizytów. Na razie udało się zebrać ponad połowę potrzebnej kwoty. Chcesz się dorzucić? Zbiórka trwa tutaj.

Obecnie działalność escape roomu jest zawieszona, nowy pokój, otwarty dla wszystkich chętnych, swoją premierę będzie miał w kwietniu. Ze szczegółami projektu można zapoznać się na stronie PolakPotrafi.

Zbudował własny escape room w garażu! Byliście?

Zobacz także

Komentarze (5)    dodaj komentarz »

 • Mati

  Byłem, widziałem, zakochałem się! :D Zdjęcia według mnie działają trochę na niekorzyść - w rzeczywistości w garażu jest schludnie :) Polecam do obejrzenia galerii na stronie autora projektu.

 • antyPO

  Nie zawsze poszukiwanie "skarbów" odbywa się w świeżo wypucowanych salach muzealnych lub komnatach pałacowych. Niekiedy trzeba się zmarasić:-) Chop jest "waryjot":-), ale za SWOJE, lub DOBROWOLNE datki. Nikomu krzywdy nie robi, a wielu bawi. Nic tylko trzymać kciuki za Niego i Jego projekt!

 • Garażowy

  Znam garaże na tej ulicy w których jest większy chlew i jakoś nikt o nich nie pisze ani się tym nie chwali.

 • Oburzony

  Przecież Wiśniowa czyli dawna Komandra to Zgoda. Kiedy wy sie nauczycie że wszystko co za torami to Zgoda. Może za niedługo kościół Józefa też będzie w Centrum

 • Łukasz Dyłka

  Dzięki za wsparcie. Zachęcam wszystkich Mieszkańców do wsparcia.Masz pomysł na rozbudowę - napisz :)Buduję do dla Was, z pasji ;)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.