Wiadomości z Świętochłowic

Zgłoszenie do ewidencji zbiorników bezodpływowych

 • Dodano: 2019-02-14 09:15

Prezydent Miasta Świętochłowice zwraca się z prośbą do właścicieli nieruchomości, które nie są podłączone do kanalizacji sanitarnej i nie są wyposażone w przydomowe oczyszczalnie ścieków, o wypełnienie druku zgłoszenia posiadanych zbiorników bezodpływowych do gminnej ewidencji.

Miasto jest zobowiązane do przekazania danych do GUS

Informujemy, że na potrzeby badania realizowanego przez Urząd Statystyczny, Miasto Świętochłowice jest zobowiązane do przekazania danych do GUS w zakresie adresów zbiorników bezodpływowych. W związku z tym, Prezydent Miasta Świętochłowice zwraca się z prośbą do właścicieli nieruchomości, które korzystają z takiego rozwiązania o wypełnienie druku zgłoszenia posiadanych zbiorników bezodpływowych do gminnej ewidencji.

Zgodnie z art. 3 ust 3 pkt 1 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, gminy mają obowiązek prowadzenia ewidencji zbiorników bezodpływowych (szamb). Zgłoszenia te obejmują podstawowe dane umożliwiające prowadzenie ewidencji, tj. adres nieruchomości, liczbę mieszkańców oraz pojemność zbiornika bezodpływowego.

Wzór zgłoszenia dostępny jest w siedzibie Urzędu Miejskiego (pokój 304) oraz do pobrania poniżej. Wypełnione zgłoszenie proszę dostarczyć do Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach, ul. Katowicka 54, 41-600 Świętochłowice (osobiście, pocztą tradycyjną lub pocztą elektroniczną w formie skanu na adres ego@swietochlowice.pl) w terminie do 22.02.2019 r.

Dokumenty do pobrania:

Komentarze (11)    dodaj »

 • Widziałem to

  Czy zbiornik na ogródku (w Piaśnikach) pewnego Pana (taki od WC też będzie zgłoszony ?

 • Endriu

  Takie informacje powinna posiadać Chorzowsko -Świętochłowickie wodociągi w których nasz Burgerek zasiada w radzie nadzorczej.

 • To nie ja - to on

  Nie w Radzie Nadzorczej a w Zgromadzeniu Właścicieli i to za dodatkową wielką kasę !

 • Robo

  No ale kto ma mu to powiedzieć skoro nie ma żadnego zaplecza

 • Michał

  Ten gość to jakaś świętochłowicka tragedia

 • To nie on - to ja

  Moja propozycja jest taka:Szukacie jeleni ?No to szukajcie !A tak na serio. Wysadzić strażników miejskich z wygodnych aut, dać im mapy do rąk, wykazy budynków, odpowiednie oświadczenia właścicieli i w teren. Wizyta u każdego właściciela potwierdzona przez tegoż właściciela.Właściciel wpisuje w oświadczenie ma czy nie ma takiego zbiornika. Szefostwo Straży Miejskiej wyrywkowo kontroluje posesje. Jest coś takiego jak złożenie fałszywego oświadczenia.PS. Wróbelki ćwierkają że p. Prezydent jak powiedział że Straż zlikwiduje to powiedział, a Straż ta nadal będzie się miała dobrze.

 • znieszmaczony

  teraz beger się szambami zajął? nie mówię, ze nei trzeba ale podobno było tyle pilnych spraw?? A tu szamba najważniejsze się okazały? jakieś pomieszanie z poplątaniem :(

 • qwerty

  Człowieku czy masz chociaż trochę inteligencji? Potrafisz czytać ze zrozumieniem? Nie chce mi się tłumaczyć o co chodzi bo i tak nie zrozumiesz, czytając Twoje wypociny... bo albo jesteś d.....m albo l...d...m DK.

 • Urzędnik

  On w ogóle nie wie co robić bo nie ma żadnego doświadczenia w zarządzeniu czymkolwiek. Z torbami miasto puści!

 • Beka

  Poczekaj jeszcze się nie rozkrecili

 • mieszkaniec

  wrociłeś już z brazylii?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również