Wiadomości z Świętochłowic

Zmiany na stanowisku kierowniczym w świętochłowickiej drogówce

 • Dodano: 2022-02-15 06:15, aktualizacja: 2022-02-15 06:27

Po 22 latach, nienagannej służby w policyjnym mundurze, na emeryturę przeszedł Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego miejscowej komendy. Z tej okazji odbyła się skromna uroczystość, podczas której szef świętochłowickich policjantów podinsp. Dawid Gil podziękował podkom. Adamowi Sadura za pełną zaangażowania, wzorową służbę na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego na terenie miasta. Nowym naczelnikiem został st. asp. Michał Herzog, dotychczasowy Specjalista tego wydziału.

W minionym tygodniu w Komendzie Miejskiej Policji w Świętochłowicach odbyła się skromna uroczystość z zachowaniem reżimu sanitarnego, w związku z przejściem na emeryturę po 22 latach służby w Policji podkomisarza Adama Sadura. Naczelnik Ruchu Drogowego od lat związany był ze świętochłowicką Policją, bowiem swoją przygodę z mundurem rozpoczął właśnie od tutejszej jednostki. Przez lata zdobywał doświadczenie na drogach naszego miasta. W 2018 roku objąć stanowisko Naczelnika drogówki. Podczas uroczystości Komendant Miejski Policji w Świętochłowicach podinspektor Dawid Gil oraz jego Pierwszy Zastępca młodszy inspektor Monika Francikowska podziękowali odchodzącemu na emeryturę Naczelnikowi Wydziału Ruchu Drogowego za wspólną służbę oraz za osobiste zaangażowanie w realizację codziennych zadań, które miały na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego na terenie miasta. Komendant podziękował także za doświadczenie, wiedzę i profesjonalizm. Oprócz ciepłych słów Naczelnik otrzymał list gratulacyjny, drobny upominek oraz życzenia zdrowia i realizacji wszystkich planów i zamierzeń, aby czas emerytury pozwolił mu na odkrycie nowych pasji i nieznanych dotąd uroków życia.

Spotkanie było także okazją do przekazania pieczy nad miejscową drogówką starszemu aspirantowi Michałowi Herzog, który od początku swojej policyjnej kariery, czyli od 18 lat związany jest ze służbą w ruchu drogowym w Komendzie Miejskiej Policji w Świętochłowicach. Nowego naczelnika uroczyście wprowadził Komendant Miejski Policji w Świętochłowicach, który z dniem 12 lutego bieżącego roku powierzył mu obowiązki na stanowisku Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego.

Nowemu szefowi świętochłowickiej drogówki życzymy powodzenia i gratulujemy awansu.

Komentarze (5)    dodaj »

 • żal mi Was

  Polecam najpierw zapoznać się z przepisami dotyczącymi praw emerytalnych i tych dotyczących wieku, w którym otrzymuje się EMERYTURĘ, a później szerzenie swoich poglądów. Byle by opierały się na prawdzie.

 • Tyle

  22 lata i emerytura bajka co ? PiS to wie jak rozdawać kasę i uszczęśliwiać wybrańców

 • dociekliwy

  Gdzie jest Jacek Jaworek i ile zapłacono pijanemu łachmycie za czary które miała umożliwić jego znalezienie?

 • Michał Zomowski

  I kolejny cwaniak będzie za nasze pieniądze żył sobie w dostatku. Może za nie długo będziecie ich wysyłać w wieku 35 lat na emeryture, w nagrodę za robienie statystyk, bo tylko tym się zajmuje ta instytucja.

 • lepa na ryj

  Może cwaniaki z drogówki przestaną próbować wciskać mandaty za legalne czynności, choć jak nowym fuhrerem został ktoś z tej ko mendy to raczej nic się nie zmieni i cwaniaki z drogówki dalej będą próbowali wyłudzać mandaty od nieświadomych ludzi.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również