Wiadomości z Świętochłowic

Zmiany w Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Lokalowej w Świętochłowicach

 • Dodano: 2019-05-09 08:15, aktualizacja: 2019-05-09 08:12

Łatwiej, szybciej, bardziej komfortowo – tak w skrócie można podsumować efekty zmian wprowadzonych w Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Lokalowej w Świętochłowicach.

Obsługa mieszkańców to jeden z priorytetów działalności nowego Zarządu MPGL. Świętochłowiczanie już mogą odczuć pozytywne skutki zmiany – od maja wszystkie sprawy mogą załatwić na parterze budynku przy Tunelowej.

Matki taszczące wózek tam i z powrotem po schodach. Starsze osoby poruszające się mozolnie po klatce schodowej po to, by odwiedzić kolejny dział w MPGL. Mieszkańcy zmuszeni do pukania w kolejne drzwi po to, by załatwić nawet drobne sprawy związane z rozliczeniem lub eksploatacją mieszkań.

Taki obraz obsługi mieszkańców w MPGL to już na szczęście przeszłość!

Od maja siedziba spółki została przystosowana do potrzeb mieszkańców. Świętochłowiczanie w MPGL poczują się znacznie lepiej i swoje sprawy załatwią dużo szybciej. Aby wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom i sprostać współczesnym standardom obsługi, zmieniona została lokalizacja działów odpowiedzialnych za bezpośredni kontakt z klientami spółki.

Wszystkie sprawy można teraz załatwić na parterze budynku. Znajdują się tam między innymi poczekalnia, kasa oraz kancelaria będąca jednocześnie biurem podawczym. Tym samym bez wspinania się po schodach można otrzymać wszystkie niezbędne informacje i zrealizować płatności.

Wierzymy, że zmiana zostanie pozytywnie odebrana przez klientów MPGL i zwiększy ich satysfakcję ze współpracy z nami. O kolejnych zmianach mających pozytywny wpływ na jakość usług świadczonych przez MPGL będziemy informować na bieżąco.

Komentarze (19)    dodaj »

 • Nieznajomy

  I co jak nowy prezes MPGL bardzo szybka kariera tylko zero kompetencji.

 • zaniepokojony

  Nowe władze w MPGL - szybka zmian na stanowisku prezesa. Na jakich warunkach. Czy ktoś śledził karierę nowego Prezesa?. Ręka , rękę myje. Osoba z Zabrza ? Skąd ? Dlaczego kadencja Pani Prezes Justyny trwała tak krótko?

 • Weronika

  Może coś się zmieni na lepsze i mogli by porządek z mieszkaniami zrobić bo tyle pustych stoi opuszczonych do remontu i by ludzie mieli gdzie mieszkać A nie ma gdzie jak się idzie i pyta o mieszkania to odpowiadają ze te mieszkania się nie nadają do zamieszkania a takie porządek mają w papierach ze głowa boli sami nie wiedza jakie mieszkania sa puste A które nie!!!

 • Zet

  Do jednego wora i cyrk za darmo

 • voytek18

  No to się restrukturyzator "szalik" napracował przez niemal pól roku. A sprowadza się to do tego że obcy nie będą się pętali po "biurowcu"

 • Jenny

  Dziwne, że Szalecki nie uprosil sobie u Begera jakiegoś dyrektorskiego stołka?

 • gość

  Nawet Berger wie , że j sz co dotyka to spieszy! To i tak wielką odwagą dać mu tak mało znaczące stanowisko ! znam pana sz bo miałem z nim do czynienia zawodowo, no i znam go z opowieści innych osób z jego branży i to nie tylko najbliższej okolicy. Ciągle jest tematem żartów.

 • petent

  Uważam że to bardzo dobra zmiana na lepsze, nie raz widziałem jak starsze osoby nawet z balkonikami - poważnie, musiały zapychać na piętro żeby coś załatwić. Kiedyś w mzbm ludzi traktowali z buta a widzę że teraz to się zaczyna zmieniać, moja prośba tylko żeby zmienić kierownictwo administracji wspólnot mieszkaniowych

 • Zniesmaczony

  Hahaha, dawno chyba tam nie byłeś. Teraz jest bajzel jeszcze większy niż był kiedykolwiek

 • Macgyver

  Z tym ostatnim zdaniem zgadzam się w stu procentach, dodam jeszcze że proponował bym aby osobą zajmującym się administrowaniem budynków ktoś stworzył zakres ich obowiązków,lub pogonił tych leni i zatrudnił takich z którymi można załatwić najprostsze sprawy dot. eksploatacji budynku,choć by zwykłą wymianę żarówki na klatce schodowej itp. Takich którym będzie się chciało pracować a nie głosić filozofie i robić z wszystkim problem.

 • zygi

  dokładnie, petenta na parter i zakaz wstępu dalej!!

 • voytek81

  moje wypowiedzi nie zawieraja hejtu, nie obrazaja (co najwyzej radnych nazywam "lesnymi dziadkami"), nie wypowiadam sie na razie na temat obecnego prezydenta, krytykuje byłego oraz radnych stowarzyszenia "razem .." za doprowadzenie do zapaści Naszego Miasta ... to tak informacyjnie dla tych czytajacych forum i zwracajacych uwage na moje wypowiedzi ... jestem mieszkańcem Świętochlowic od urodzenia, niegdy nie byłem związany z Ratuszem, nie mam powiązań rodzinnych z kimkolwiek pracujacym w Urzędzie Miasta - jestem po prostu zaniepokojony stanem do jakiego doprowadzili nasze Miasto rządzacy nim ... szkoda że wypowiadajacy sie na stronie swiony pl na jego forach nie uzywają jednoznacznych i tych samych "podpisów"

 • Obserwator

  Jak byś pisał i był obiektywny to nie musiał byś się ciagle tłumaczyć jaki to nie jesteś niezaangażowany w obecną władze..wszyscy już poznali się na Twoich wpisach i wiedza ze szkoda tego czytać..pozdrawiam

 • wiedziałem

  Zgadzam się... nie muszą być zaraz nazwiska... ale stałe niki były by mile widziane...chyba , że Panstwo boja się mowic ...pokazując "swoją" twarz

 • Wojas

  Czy ty nie widzisz ze obecny prezydent więcej przez te pół roku napsuł ...

 • zniesmaczony wyborca

  Samymi [...]ami się zajmują,żadnych konkretnych prac ciągle tylko ściemy Mistrzowie Pieprzenia Głupot Lokatorom. Te wasze ADM-y powinno się zaorać i posadzić warzywa w szczególności ten bajzlownik na Bytomskiej. Jedyne co tam robią to zebrania raz do roku tylko i wyłącznie w celu podpisania rozliczenia finansowego reszta to dno.

 • wiedziałem

  proszę podać rozwiązanie , jak to poprawic.. a nie fanzolić [...]y .. krytykant się znalazł... siadaj, poczytaj , naucz się czegoś i naucz potem innych.... a potem sie wypowiedz na forum, oj ludzie ... myslcie zanim będziecie coś pisać

 • zniesmaczony wyborca

  A płaci mi ktoś za to? Chyba są tam pozatrudniani odpowiedni ludzie! Za co pensje biorą co miesiąc? Mało co się tam zmieni bo ciągle tam pracuje poprzednia ekipa betonów która w wszystkim widzi tylko problemy a nie sposób na ich rozwiązanie.

 • niezdowolony wyborca

  teraz zatrudniono nowego Prezesa. Na dziwnych zasadach - jakie doświadczenia - żadne . Warto sprawdzić jego karierę. Żadnego doświadczenia w branży której pracuje. Zatrudnienie po znajomości.Tragedia . Może ktoś prześledzi karierę Nowego Prezesa MPGL???? stanowisko po znajomości ????????????????????????????????????????????/

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również