Wiadomości z Świętochłowic

Motyw weselny - czy wybraliście już własny?

  • Dodano: 2017-12-28 08:15, aktualizacja: 2017-12-28 08:24

Planujecie właśnie własne wesele i szukacie niebanalnych pomysłów, by zostało na długo w pamięci waszej oraz waszych gości? Zdecydujcie się na charakterystyczny i niebanalny motyw przewodni!

Motyw przewodni wesela to jeden z najgorętszych tematów ślubnych. Choć tak naprawdę nie jest on nowością – utrzymanie określonej kolorystyki imprezy czy rodzajów kwiatów jest jednym z jego elementów – to jednak obecnie obejmuje o wiele szersze spektrum decyzji. Możemy pod motyw przewodni wybierać stroje, dodatki na stół, zaproszenia, dekorację weselnych ciast i ciasteczek, a nawet poprosić gości o wybór określonej kolorystyki ubioru. Czym więc jest ów „motyw przewodni wesela”? Ujmując temat klasycznie, możemy skupić się tylko na rodzaju stylu wesela. Wśród najpopularniejszych warto wymienić style:

  • romantyczny – utrzymany w tonacji pastelowej, delikatny, pełen zwiewnych tkanin i romantycznych bukietów kwiatów,

  • glamour – najbardziej wystawne i pełne przepychu przyjęcie, z błyszczącymi dodatkami obsypanymi brokatem; panna młoda najczęściej w sukni typu princessa,

  • elegancki – w stosunku do glamour bardziej minimalistyczny; pan młody występuje często we fraku, a w trakcie obiadu towarzyszy nam muzyka w wykonaniu kwartetu smyczkowego,

  • boho – to bardziej „wiejska, naturalna” wersja stylu romantycznego, zwykle z elementami ludowymi, często w alternatywnych miejscach.

Określając styl, dbamy oczywiście o to, by wszystkie elementy były z nim zgodne. Musimy uwzględnić przede wszystkim stroje pary młodej, wystrój sali, ozdoby na stole i tort. Możemy jednak pójść o krok dalej i dopasować rodzaj muzyki, wybrane zabawy, a nawet rodzaj transportu, którym udamy się na wesele.

Motyw przewodni wesela potrafi być o wiele ciekawszy, gdy zawęzimy go bardziej szczegółowo niż tylko do określonego stylu. Wymaga on o wiele więcej pracy i przygotowań – jednak efekt jest tego wart. Jeśli chcemy podjąć wyzwanie, mamy do wyboru wiele opcji takich jak:

  • ulubiony film, np. wesele w stylu Jamesa Bonda czy komedii Barei,

  • wspólne hobby – jeśli lubimy żeglować, warto zdecydować się na wesele w stylu morskim, a jeśli kochamy fotografię – wykonajmy ozdoby i dodatki nawiązujące do tematu,

  • wspólne studia – para, która poznała się na studiach historycznych, może nawiązać tym do motywu wesela.

Pamiętajcie, że organizacja tego typu przyjęcia wymaga dyscypliny w organizacji. Aby mieć pewność, że wszystko będzie idealnie dopięte na ostatni guzik, warto skorzystać z organizera ślubnego, dostępnego na Wedding.pl.

Powyższe to tylko propozycje, które można dowolnie modyfikować – wszystko zależy od pomysłowości i odwagi pary młodej. Niektórzy preferują bardziej klasyczne imprezy, inni będą zachwyceni, gdy ich wesele będzie przypominało przyjęcie Szalonego Kapelusznika z „Alicji w Krainie Czarów” lub ucztę piratów z Karaibów. Niezależnie od wyboru, liczy się tylko doskonała zabawa pary młodej i gości.

Foto: Unsplash.com

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.