Wiadomości z Świętochłowic

Odszkodowania - jak walczyć o odszkodowanie za wypadek samochodowy?

  • Dodano: 2021-06-18 10:30

Wakacje to niewątpliwie jeden z najprzyjemniejszych okresów w roku, niestety także czas szczególnie obfitujący w wypadki samochodowe. Warto wiedzieć, co zrobić, jeśli spotkało cię to nieszczęście. Za uszczerbek na zdrowiu, obrażenia ciała, utratę bliskiej osoby przysługuje ci odszkodowanie powypadkowe. 

Odszkodowanie za wypadek - komu przysługuje?

Kiedy i jak można ubiegać się o odszkodowanie powypadkowe?

Odszkodowanie za wypadek - komu przysługuje?

Według badań nawet połowa osób poszkodowanych nie wie, że ma prawo ubierać się o odszkodowanie powypadkowe. W przypadku wypadku samochodowego jest ono wypłacane z OC sprawy. Odszkodowania KOMPENSJA  przypominają jednak, że to tylko część kwoty, o jaką poszkodowani mają prawo wnioskować. Można bowiem żądać:

  • zadośćuczynienia za doznaną krzywdę, 
  • zwrotu kosztów związanych z leczeniem koniecznym po wypadku, 
  • w przypadku poważnego i trwałego uszczerbku na zdrowiu nawet renty. 

Odszkodowanie za śmierć bliskiej osoby umożliwia ubieganie się o świadczenie z tytułu pogorszenia się sytuacji materialnej, zadośćuczynienia, a także renty. Wysokość uzyskanego odszkodowania powypadkowego może sięgać kilkuset tysięcy złotych, a czasem nawet miliona i więcej. Wszystko zależy od konkretnego wypadku, jego skutków i... dokładności w przygotowaniu wniosku. Niestety prawda jest taka, że ubezpieczyciele robią, co tylko mogą, aby wypłacać jak najmniejsze świadczenia. Aby zapewnić sobie realizację pełnego roszczenia, potrzebny jest idealnie przygotowany wniosek, ze wszystkimi szczegółowymi danymi i potwierdzeniem zasadności roszczeń. 

Kiedy i jak można ubiegać się o odszkodowanie powypadkowe?

O odszkodowanie powypadkowe można ubiegać się nawet przez 3 lata od momentu ustalenia sprawcy wypadku. O odszkodowanie można wystąpić nawet, jeśli minęły już dolegliwości związane z wypadkiem. Nie ma znaczenia również, czy otrzymałeś wypłatę od własnego ubezpieczyciela pieniędzy z ubezpieczenia NW. Z pomocą co do sposobu przygotowania wniosku, uprawnień do odszkodowania, rodzajów przysługujących świadczeń przychodzą firmy pomagające w uzyskaniu odszkodowania. Przede wszystkim wspierają one w przygotowaniu wniosku i przygotowaniu niepozostawiającej co do zasadności wysokości wnioskowanych roszczeń żadnych wątpliwości. Dokumentację tę trzeba zgromadzić, ale i odpowiednio opisać. To naprawdę ma ogromny wpływ na to, w jaki sposób rozpatrzony zostaje wniosek. Warto więc pomyśleć o skorzystaniu z pomocy kancelarii odszkodowawczej, której wsparcie pozwoli ci uniknąć błędów w przygotowaniu dokumentacji i samego wniosku. Więcej możesz przeczytać na: https://www.kompensja.pl/odszkodowania/wypadek-komunikacyjny-samochodowy/

Odszkodowania Kompensja - Kancelaria odszkodowawcza
Skuteczna pomoc w dochodzeniu i uzyskiwaniu wysokich odszkodowań!

Uzyskujemy najwyższe odszkodowania dla naszych klientów!

Email: biuro@kompensja.pl
Tel.: 585008089

Bezpłatna wycena Twojego odszkodowania
w 2 minuty bez wychodzenia z domu.

Szczegóły na:
https://www.kompensja.pl/odszkodowania/

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.