Wiadomości z Świętochłowic

Profesjonalne przepisywanie e - protokołów

  • Dodano: 2020-02-26 11:15, aktualizacja: 2023-01-09 12:42

Każda osoba, która brała udział w rozprawie wie, jak ona wygląda i jakie muszą zostać zachowane w trakcie jej procedury. Audiowizualne kwestie stanowią niezbędny element każdej rozprawy. Wszystko musi zostać nagrane i wszystko to, co jest mówione, zarówno przez sędziego, strony, jak i świadków, musi zostać przepisane w formie protokołu. Ponadto również i wszelkie nagrania rozmów, które stanowią dowód na rozprawie, także muszą być w formie pisemnej przedstawione.

Przepisywanie e-protokołów to nic innego jak tworzenie nagrań z rozpraw sądowych i nagrań rozmów, które są dowodem na rozprawie w formie pisemnej. Od 1 lipca 2010 roku uregulowana została ustawa, która nakazuje sądom powszechnym sporządzanie audio - wizualnych zapisów cywilnych z każdej prowadzonej rozprawy. W związku więc z tą ustawą, kancelarie prawne stawiają na transkrypcje sądowe i zdecydowanie wzrosło na nie zapotrzebowanie. Każda ze stron postępowania może bowiem je uzyskać. Dźwięk, jak również i obraz jest przez daną firmę zamieniany na słowo pisane, do którego strony mają absolutne prawo wglądu. Transkrypcje sądowe wykonywane są po to, aby móc w wierny i rzetelny sposób udokumentować całość rozprawy w formie pisemnej. Dawniej, każda przeprowadzona rozprawa stanowiła długą i niekończącą się wizytę na sali sądowej, gdyż osoba zapisująca całość w formie pisemnej, musiała w postaci stenografii opisać przebieg całego zdarzenia.

Wraz z rozwojem techniki, dziś rozprawy są nagrywane i kamerowane, co sprawia, że widzimy zarówno obraz, jak również i dźwięk z danej rozprawy. Takie działanie umożliwia zdecydowanie szybsze dotarcie do sprawy, by móc jeszcze raz na przykład wysłuchać świadka czy zapoznać się z opinią jednej ze stron. prowadzenie jednak transkrypcji sądowych, by mieć wgląd w całość w formie pisemnej, jak najbardziej stanowi jeden z kluczowych elementów i tym właśnie zajmują się firmy, które w swojej ofercie owe transkrypcje sądowe posiadają. W większości sądów prowadzone są protokoły, ale w formie skróconej. Podane są więc nazwiska, zaistniały problem, czy najważniejsze informacje. Stosuje się skróty i równoważniki zdań. Jeśli jednak któraś ze stron domaga się transkrypcji, ma ona do tego pełne prawo. Wybierając odpowiednią firmę, można otrzymać najwyższą jakość przełożenia dźwięku i obrazu na formę pisaną.

Wybór odpowiedniej firmy transkrypcyjnej

Nie każda firma transkrypcyjna jest w stanie zaoferować nam taką samą jakość usług i nie każda jest odpowiednią, jeśli chodzi o transkrypcje sądowe. Adwokaci powinni współpracować z firmami, które w tym aspekcie są profesjonalistami i które są w stanie w pełni wykonać swoje zadania na najwyższym poziomie. Czym więc charakteryzuje się dobra firma transkrypcyjna?

  • dokładność

    Jedną z najważniejszych rzeczy, które tak naprawdę stanowią element nadrzędny jest dokładność w tworzeniu transkrypcji. Tutaj znaczenie może mieć tak naprawdę każde wypowiedziane zdanie, dlatego też tak istotne jest to, aby dokładnie odwzorować od początku do końca przebieg całego procesu. Firmy oferujące wysoką jakość usług w kwestii przepisywania e - protokołów powinny wykazać się pełną precyzją i dokładnością, bo to właśnie stanowi element priorytetowy. Na życzenie klientów, można otrzymać je w formie papierowej lub w formie elektronicznej, łącznie z stemplami czasowymi i czytelnymi fragmentami całości przeprowadzonej rozprawy. W ten więc sposób, im bardziej dokładne, ale jednocześnie i czytelne transkrypcje sądowe, tym łatwiejszy do nich dostęp i znalezienie przez prawników i strony postępowania odpowiednich fragmentów.
  • terminowość

    Czas jest dla każdego niezwykle cenny, dlatego też terminowość odgrywa niezwykle duże znaczenie. Jeśli dana firma chce spełniać oczekiwania swoich klientów, jeśli chce budować renomę i rozwijać swoją firmę, musi być terminowa, bo to stanowi w dzisiejszym świecie priorytet. Im szybsze terminy realizacji zlecenia, tym lepiej. Jeśli chodzi o rozprawy sądowe, czasami każdy dzień może być na wagę złota. Trzymanie się terminów to podstawa, szybki termin wykonania zadania to priorytet. Jeśli na te wszystkie elementy zwrócimy uwagę, na pewno będziemy w 100% zadowoleni.
  • poufność

    Jeśli chodzi o transkrypcje sądowe, to bez wątpienia poufność odgrywa tutaj bardzo duże znaczenie. Bezpieczeństwo nagrań ma ogromne znaczenie i tylko profesjonaliści w tym fachu są w stanie stanąć na wysokości zadania, aby móc takie usługi z pełną poufnością danych zagwarantować. Niezbędna jest zarówno poufność osoby wykonującej transkrypcje, jak również i poufność, jeśli chodzi o przesyłanie dokumentów poprzez szyfrowane połączenia SSL.

Im lepszy wybór, tym z całą pewnością większe zadowolenie wszystkich klientów. Kiedy w grę wchodzą sprawy sądowe, dokładność, terminowość, czy poufność, a do tego również i profesjonalizm świadczonych usług stanowią rzecz priorytetową, na jakiej należy się skupić. W przypadku transkrypcji wybór dobrej firmy, co do której mamy pewność, że stanie na wysokości zadania jest elementem bardzo ważnym i to właśnie należy mieć na uwadze.


Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.