Wiadomości z Świętochłowic

100. rocznica pierwszego posiedzenia Sejmu Śląskiego

 • Dodano: 2022-10-07 08:30, aktualizacja: 2022-10-07 12:09

Muzeum Powstań Śląskich zaprasza w poniedziałek 10 października o godzinie 11:30 na rekonstrukcję historyczną w wykonaniu Stowarzyszenia “Rowery Zabytkowe - Zabrze” pn. “100. rocznica pierwszego posiedzenia Sejmu Śląskiego w 1922 roku”.

100. rocznica pierwszego posiedzenia Sejmu Śląskiego

Komentarze (5)    dodaj »

 • Karlus ze Hugobergu

  no i znowu polska propaganda na ślonsku.Kaj sie podziała ta ślonsko autonomia kero dekretem bieruta polska w 1945 r. ZNIOSŁA(SKRESLIŁA)JAKO AKT PRAWNY.Teraz tzw.demokratyczna polsza robi sobie takie szopki na GS.

 • autochtōn

  Co drugi artykuł dotyczy bezpośrednio lub pośrednio muzeum powstań polskich na Górnym Śląsku. Ciekawym, jaki budżet przeznacza PiS na polonizację w Świętochłowicach?

 • hajer

  To jest też historia naszego hajmatu. Niemiec dodatkowo proponował gorsze warunki autonomii, więc Ślązacy wykazali się odpowiedzialnością jako naród.

 • gość

  hajer ty tak poważnie? nie wiem skąd wyciągasz te historie ale wychodzisz na klawisza polskości. nie było powstania- to była napaść jednego państwa na drugie w postaci przebieranych żołnierzy. co ciekawe moja babcia zbiedniała trzykrotnie jednego dnia w stosunku do swojej siostry mieszkającej w bytomiu. ot tyle warta była polska.

 • hmmm

  Ciekawe czy bydzie o tym, że województwo miało wtedy autonomia i mimo jej zawieszania przez Niemców, a potem nieuprawnionego zniesienia przez Rosjan, to nadal som to miejsca wakatujące, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby to przywrócić - ale to nie jest zgodne z polską myślą propagandową.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również