Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

12 września o godzinie 9 odbędzie się pogrzeb Vanesski Walusz

  • Dodano: 2019-09-10 12:30, aktualizacja: 2019-09-12 08:49

12 września o godzinie 9 odbędzie się pogrzeb Vanesski Walusz. Dziewczynka przegrała walkę z rakiem.

6-letnia Vanesska dzielnie walczyła z glejakiem wielopostaciowym. Niestety, walka ta była nierówna. Dziewczynka odeszła w piątek (6 września) przed godziną 22.

Dzisiaj rodzice dziewczynki za pośrednictwem Facebooka poinformowali, że pogrzeb Vanesski odbędzie się 12 września o godzinie 9. Msza święta zostania odprawiona w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Świętochłowicach przy ul.Chorzowskiej 4.

11 września w Parku Pamięci pożegnamy w gronie rodziny i najbliższych przyjaciół ciało Vanesski przed kremacją - czytamy na stronie "Vanessa Walczy Z Glejakiem - DIPG". - 12 września o godzinie 9 odbędzie się msza św. w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Świętochłowicach, po której prochy tak bardzo nam drogie zostaną odprowadzone na cmentarz.

Rodzice dziewczynki proszą, by nie ubierać się na czarno. Przy wejściu na cmentarz będą rozdawane balony z helem, które później zostaną wypuszczone przy ulubionej piosence Vanesski.

Prosimy, by nie ubierać się na czarno, Vanesska przechodzi do innego świata i to jest dla niej radosny dzień. Taka też była. Była sześcioletnią dziewczynką i uwielbiała kolory. Jeśli ktoś zapragnie przynieść Vanessce kwiat, to miło będzie gdy będzie on biały lub różowy, wystarczy jeden od serca - piszą rodzice dziewczynki.

Vanesska Walusz zachorowała w grudniu 2017 roku. Wtedy też życie jej całej rodziny stanęło na głowie. Rodzice błyskawicznie podjęli walką o życie i zdrowie córki. Dziewczynka była wielokrotnie konsultowana w zagranicznych klinikach, przyjmowała bardzo drogie lekarstwa, a świętochłowiczanie nie raz i nie dwa pokazali, że mają ogromne serca i wspierali leczenie dziewczynki.

W lipcu informowaliśmy, że dziewczynka musi wyjechać na kolejne leczenie do Meksyku. Niestety wyjazd do kliniki w Monterrey musiał zostać przełożony ze względu na problemy zdrowotne Vanesski. Rodzice dziewczynki podkreślali, że niemal każdy dzień jest batalią o życie dziewczynki. Teraz jej walka dobiegła końca. Rodzicom i całej rodzinie składamy najszczersze wyrazy współczucia.

12 września o godzinie 9 odbędzie się pogrzeb Vanesski Walusz

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.