Wiadomości z Świętochłowic

17-letni uciekinier z ośrodka wychowawczego znęcał się nad psem i ukradł telefon

 • Dodano: 2020-09-01 08:00, aktualizacja: 2020-09-01 09:00

W ręce świętochłowickich policjantów wpadł 17-letni uciekinier z ośrodka wychowawczego, który znęcał się nad psem. Nastolatek podczas awantury wyrzucił czworonoga z okna na pierwszym piętrze. Zwierzę trafiło pod weterynaryjną opiekę. Dodatkowo mieszkaniec Świętochłowic odpowie za kradzież telefonu. Jeszcze dzisiaj trafi do uprzednio przydzielonej placówki. Grozi mu do 5 lat więzienia.
 

Śledczy ze świętochłowickiej komendy prowadzili dochodzenie w sprawie znęcania się nad psem. Do zdarzenia doszło w połowie minionego tygodnia. Oficer dyżurny z miejscowej komendy odebrał telefon od mieszkanki dzielnicy Lipiny, która poinformowała, że młody mężczyzna mieszkający w jednej z kamienic na pierwszym pietrze wyrzucił przez okno psa. Po dotarciu na miejsce mundurowi ustalili, że we wspomnianym mieszkaniu doszło do kłótni między 17-latkiem, a jego krewną. Wtedy też awanturujący się świętochłowiczanin złapał czworonoga i wyrzucił go przez okno, a następnie uciekł. Przed budynkiem policjanci znaleźli kulejącego na tylne łapy psa i natychmiast zaopiekowali się czworonogiem. Na miejsce przyjechał pracownik schroniska, który zabrał ze sobą zwierzę w celu udzielenia mu pomocy weterynaryjnej. Jak się również okazało, znęcanie się nad psem to nie jedyne przewinienie nastolatka. Młodzieniec opuszczając w pośpiechu mieszkanie zgubił telefon komórkowy. Ukradł go kilka dni wcześniej, zanim uciekł z ośrodka wychowawczego, w którym na co dzień przebywa. Mundurowi ustalili rysopis agresora i rozpoczęli jego poszukiwania. Dzisiaj tuż po północy 17-latek wpadł w ręce świętochłowickich stróżów prawa. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje wkrótce sąd. Jeszcze dzisiaj chłopak trafi do uprzednio przydzielonej placówki.

ZOBACZ NAGRANIE

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • jorg

  komuno wróć za ich czasów na d...by uśiąść nie mógł

 • Zbulwersowany

  I co mu zrobią za znęcanie się nad psem? Nic nic nic bo kobieta co zakatowala Gaję ma się w Świętochłowicach jak pączek w maśle

 • Otto

  Coz takiego g.... wyrośnie?

 • Marcin

  Otto co wyrośnie czysty Bandyta

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.