Wiadomości z Świętochłowic

17-letni uciekinier z ośrodka wychowawczego znęcał się nad psem i ukradł telefon

 • Dodano: 2020-09-01 08:00, aktualizacja: 2020-09-01 09:00

W ręce świętochłowickich policjantów wpadł 17-letni uciekinier z ośrodka wychowawczego, który znęcał się nad psem. Nastolatek podczas awantury wyrzucił czworonoga z okna na pierwszym piętrze. Zwierzę trafiło pod weterynaryjną opiekę. Dodatkowo mieszkaniec Świętochłowic odpowie za kradzież telefonu. Jeszcze dzisiaj trafi do uprzednio przydzielonej placówki. Grozi mu do 5 lat więzienia.
 

Śledczy ze świętochłowickiej komendy prowadzili dochodzenie w sprawie znęcania się nad psem. Do zdarzenia doszło w połowie minionego tygodnia. Oficer dyżurny z miejscowej komendy odebrał telefon od mieszkanki dzielnicy Lipiny, która poinformowała, że młody mężczyzna mieszkający w jednej z kamienic na pierwszym pietrze wyrzucił przez okno psa. Po dotarciu na miejsce mundurowi ustalili, że we wspomnianym mieszkaniu doszło do kłótni między 17-latkiem, a jego krewną. Wtedy też awanturujący się świętochłowiczanin złapał czworonoga i wyrzucił go przez okno, a następnie uciekł. Przed budynkiem policjanci znaleźli kulejącego na tylne łapy psa i natychmiast zaopiekowali się czworonogiem. Na miejsce przyjechał pracownik schroniska, który zabrał ze sobą zwierzę w celu udzielenia mu pomocy weterynaryjnej. Jak się również okazało, znęcanie się nad psem to nie jedyne przewinienie nastolatka. Młodzieniec opuszczając w pośpiechu mieszkanie zgubił telefon komórkowy. Ukradł go kilka dni wcześniej, zanim uciekł z ośrodka wychowawczego, w którym na co dzień przebywa. Mundurowi ustalili rysopis agresora i rozpoczęli jego poszukiwania. Dzisiaj tuż po północy 17-latek wpadł w ręce świętochłowickich stróżów prawa. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje wkrótce sąd. Jeszcze dzisiaj chłopak trafi do uprzednio przydzielonej placówki.

ZOBACZ NAGRANIE

Komentarze (4)    dodaj »

 • jorg

  komuno wróć za ich czasów na d...by uśiąść nie mógł

 • Zbulwersowany

  I co mu zrobią za znęcanie się nad psem? Nic nic nic bo kobieta co zakatowala Gaję ma się w Świętochłowicach jak pączek w maśle

 • Otto

  Coz takiego g.... wyrośnie?

 • Marcin

  Otto co wyrośnie czysty Bandyta

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również