Wiadomości z Świętochłowic

23-latek trzymał w piwnicy blisko 700 porcji dilerskich narkotyków

  • Dodano: 2023-03-23 06:15, aktualizacja: 2023-03-23 06:33

Kryminalni ze świętochłowickiej komendy zatrzymali 23-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna trzymał w piwnicy blisko 700 porcji dilerskich narkotyków. Usłyszał już zarzut, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Do zdarzenia doszło na początku ubiegłego tygodnia

Świętochłowiccy kryminalni ustalili, że w jednej z piwnic w dzielnicy Lipiny mężczyzna może mieć narkotyki. 23-letni świętochłowiczanin został zatrzymany na gorącym uczynku w chwili, gdy poszedł do piwnicy, by zapalić marihuanę. W trakcie przeszukania stróże prawa znaleźli amfetaminę i marihuanę. Z przejętych narkotyków można było przygotować w sumie 690 działek dilerskich.

Mężczyznę doprowadzono do chorzowskiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Decyzją prokuratora trafił pod policyjny dozór połączony z zakazem opuszczania kraju. Znalezione przy nim pieniądze zostały zabezpieczone na poczet przyszłych kar i grzywien. 23-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

Policjanci zatrzymali też drugiego mężczyznę, poszukiwanego przez wymiar sprawiedliwości. W chwili zatrzymania również i on posiadał przy sobie narkotyki.

Policja apeluje do osób, które mogą mieć kontakt z narkotykami, aby pamiętały, że to trucizna i każde jej zażycie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia.

Komentarze (1)    dodaj »

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również