Wiadomości z Świętochłowic

24-letni agresor odpowie za napaść na policjantów oraz zniszczenie mienia

  • Dodano: 2021-05-24 08:15, aktualizacja: 2021-05-24 06:14

Policjanci ze świętochłowickiej komendy zatrzymali 24-letniego mieszkańca Katowic, który pobudzony i agresywny, rzucał kamieniami w przejeżdżające pojazdy, powodując na nich uszkodzenia.

Gdy do akcji wkroczyli miejscowi policjanci, agresor próbował przemocą zmusić ich do zostawienia go w spokoju.

Decyzją prokuratora mężczyzna został oddany pod policyjny dozór

Dyżurny ze świętochłowickiej komendy Policji odebrał zgłoszenie o mężczyźnie rzucającym kamieniami w przejeżdżające pojazdy. Mundurowi ruszyli do dzielnicy Lipiny. Na miejscu zauważyli mężczyznę, który na widok policjantów zaczął iść w kierunku radiowozu. Dopiero na wyraźne polecenie mundurowych odrzucił trzymane w rękach kamienie. Policjanci postanowili go wylegitymować, jednak stan psychofizyczny mężczyzny pozostawiał wiele do życzenia. Był wyraźnie pobudzony i agresywny. Wezwania mundurowych nie poskutkowały i agresor nie zamierzał się uspokoić. Zaczął kopać, szczypać, drapać, a nawet gryźć policjantów. 24-latek został ostatecznie obezwładniony i zatrzymany. Wezwana na miejsce załoga pogotowia ratunkowego zadecydowała o przewiezieniu mieszkańca Katowic, w asyście mundurowych, do szpitala w celu przeprowadzenia badań, z uwagi na jego irracjonalne zachowanie oraz podejrzenie, że może znajdować się pod wpływem środków odurzających.

Wczoraj agresor usłyszał zarzut wywierania przemocą wpływu na odstąpienie od czynności wykonywanych przed policjantów. Odpowie również za zniszczenie kilku pojazdów, w tym dwóch autobusów, w których stary oszacowano na blisko 5 tysięcy złotych. Decyzją prokuratora 24-latek został oddany pod policyjny dozór. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Komentarze (3)    dodaj »

  • Czytelnik

    Szkoda że o tym policja nie pisze jak na ul.Barlickiego 51 lokator nietrzeźwy rzucił się na sąsiada kolegi i mu butelka głowę rozbił .Starszy człowiek Bogu ducha winny miał ranę na 6Szelków a on dostał tylko dozur

  • GG

    Pisze się dozór

  • Szok

    Atakował policjantów rzucał kamieniami w samochody co mogło skutkować groźnym w skutkach wypadkiem i tylko dozur ? Sądy i prokuratury są winne szerzacemu się bandytyzmowi a ZERO tylko gwiazdorzy

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również