Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

37-letnia świętochłowiczanka prowadziła taksówkę mając prawie 1,3 promila alkoholu

 • Dodano: 2020-05-26 06:15, aktualizacja: 2020-05-26 07:39

W ciągu minionego weekendu dwoje nietrzeźwych kierowców spowodowało kolizje drogowe. Już nie raz pisaliśmy o tym, że każdy kto wsiada za kierownicę po przysłowiowym „kielichu” jest zagrożeniem dla siebie ale i innych uczestników drogi. Tak też się stało w piątek i w niedzielne popołudnie.


W miniony weekend na drogach Rudy Śląskiej doszło do kilku kolizji drogowych, ale wśród nich były dwie których kierowcy byli nietrzeźwi. Pierwsza z nich miała miejsce w piątek na terenie stacji paliw przy Asfaltowej, gdzie kierująca oplem 37-letnia świętochłowiczanka miała w swoim organizmie prawie 1,3 promila alkoholu. To, że zatrzymała się na bmw nie jest, aż tak bulwersujące, jak fakt, że kobieta kierowała taksówką i wiozła pasażera. Co musi się stać, aby osoba, która spożywała wcześniej alkohol nie wsiadła za kierownicę. Przecież w przypadku tej mieszkanki Świętochłowic prawo jazdy było jednym z elementów jej źródła utrzymania, które zapewne straci na kilka najbliższych miesięcy.

Kolejna kolizja była w niedzielę tuż po 15.00 na ulicy Bielszowickiej. Tam, 28-latek z Rudy Śląskiej kierując suzuki wjechał w słupki odgradzające jezdnię od chodnika. Całe szczęście, że nikogo nie zabił! Badanie przeprowadzone przez mundurowych z drogówki wykazało, że miał on 3 promile alkoholu w organizmie. Na dodatek rudzianin nie miał uprawnień do kierowania. Do powstania obu kolizji z pewnością przyczynił się stan psychofizyczny zamroczonych alkoholem kierowców. Odpowiedzą oni teraz przed sądem za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za którego popełnienie grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat oraz zakaz kierowania pojazdami i dodatkowe świadczenie pieniężne nie mniejsze niż 5 tys. złotych. Ponadto czeka ich również kara za spowodowanie zagrożenia w bezpieczeństwie ruchu drogowego czyli kolizję.

Komentarze (5)    dodaj komentarz »

 • Johan

  Oj tam ojtam nie ważne czy z peło czy pisiurek, ale czemu takie to głupie. Przywalić z grubej rury dla dobra nauki, bo następny możesz być Ty a nie slupek.

 • Jarosław

  Oby sie nie okazalo ze sa z dojnej zmiany bo sprawa zostanie zamieciona pod dywan

 • Amiga

  Przypuszczam jednak, że należą do POpaprańców.

 • hanus

  Amiga ty wiesz kto jest

 • Że świon

  Ej tam głupie 1,3 promila a praca po co jak zasiłki plus pincet dotacje do czynszu żywność na wynos

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.