Wiadomości z Świętochłowic

38-latek posiadał amfetaminę. Wpadł przez głośną muzykę!

 • Dodano: 2022-05-27 12:00

W ręce świętochłowickich policjantów wpadł mężczyzna z narkotykami. Mundurowi w środku nocy odwiedzili lokal z powodu głośnej muzyki. Przy okazji przejęli amfetaminę na blisko 125 działek. Mieszkańcowi Świętochłowic grozi do 3 lat więzienia. O jego losie zadecyduje sąd.

Zatrzymano 38-latka z narkotykami 

Odpowiedni lokal i dobra muzyka, okraszone narkotykami i alkoholem to nie zawsze przepis na dobra zabawę. Przekonał się o tym 38-letni mieszkaniec Świętochłowic. Jego plany na udane zakończenie nocy pokrzyżowali świętochłowiccy stróże prawa. Noc miała być wesoła w takt głośnej muzyki, a zakończyła się dla niego w policyjnej celi.

Na początku tygodnia dyżurny świętochłowickiej komendy otrzymał w środku nocy anonimowy telefon, że w  jednej z dzielnic Świętochłowic - Chropaczowie, zakłócany jest spoczynek nocny z powodu głośnej muzyki. Na miejscu policjanci bez problemu trafili do lokalu, gdzie odbywała się głośna impreza. Wylegitymowali gospodarza i gościa, tyle że gość, z zabrudzonymi nozdrzami białą substancją zaczął się nerwowo zachowywać. Do tego wyczuwalna była od niego silna woń alkoholu. Stróże prawa mieli „nosa” i znaleźli przy nim zwitek papieru z podejrzaną sproszkowaną substancją. Badanie narkotestem wykazało, że jest to amfetamina, z której można przygotować blisko 125 „działek” dilerskich tego narkotyku. Badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 2,3 promila alkoholu. Po wytrzeźwieniu w policyjnej celi mężczyzna usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Grozi mu do 3 lat za kratami.

Policja ostrzega, że alkohol i narkotyki to niebezpieczna mieszanka!

- Bywa, że ludzie pod wpływem chęci dostarczenia sobie dodatkowych wrażeń, np. podczas imprezy, eksperymentują, mieszając ze sobą różne środki psychoaktywne, w tym alkohol i narkotyki. W przypadku amfetaminy, alkohol potęguje jej pobudzające działanie. Podobnie jak w przypadku esctasy może prowadzić do przegrzania organizmu. Takie nagłe przyspieszenie grozi zawałem serca i śmiercią. Podobnie, jak w przypadku kokainy, amfetamina połączona z alkoholem nasila zachowania agresywne. Łatwo również o przecenienie swoich możliwości i podejmowanie ryzykownych dla życia i zdrowia decyzji - ostrzegają policjanci.

Komentarze (12)    dodaj »

 • hanus

  Brawo ty

 • Bogdan Karczewski

  Ale wiecie że nie macie żadnego obowiązku otwierać drzwi klaunom? Klaun robi notatkę i potem wysyła wezwanie do burdla i dopiero wtedy teoretycznie macie obowiązek przyjść na przesłuchanie. Mówicie że zasłabliście, a upadając na podłogę nacisnęliście na pilocie volume na max i dopiero rano się ocuciliście. Jeszcze można mieć do nich pretensje że wam nie pomogli. Polecam

 • Amiga

  Twoja rada do d.... się nada.

 • Comodore

  To wsadzaj sobie ją tam jak tak to lubisz

 • zefel

  Oczywiście że po 22-giej nie ma obowiązku otwierać drzwi policji ale lepiej ściszyć muzykę, bo w razie braku reakcji mogą przyjąć, że lokatorom coś się stało (np. zatrucie czadem) i wywalą Ci drzwi.

 • Comodore

  O i tu mądrą rzecz powiedziałeś, no i wtedy nie można już mieć pretensji że nie cucili

 • déjà vu

  ja jest glupol na chaju to chyba gluchy

 • brawo bolicja

  Bolicjanci wiedzą co mówią z własnego doświadczenia. Nie jeden z nich dostał przegrzania i większość jest agresywna jak działeczka w nosku świruje.

 • Zola

  Aleś ty głupi

 • brawo bolicja

  A ty widać bolicje znasz tylko z propagandowych artykulików na tym portalu. Poznał byś bliżej to zobaczyłbyś to bagno, w którym nic nie jest takie jak w propagandowych wypocinach... Ale jak żeś głupi to łykasz wszystko jak pelikan.

 • brawo policja

  Rwać te agresywne i głupawe chwasty

 • prawo bolce

  wymyślilibyście w tej ko mendzie jakieś lepsze teksty, a nie wszędzie wrzucacie komentarz o chwastach

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również