Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

51-latek prowadził pod wpływem alkoholu. Zareagował świadek

  • Dodano: 2020-03-11 08:15, aktualizacja: 2020-03-11 08:19

Dzięki zdecydowanej reakcji pracownika ochrony, pirat drogowy już dalej nie pojedzie.

Mężczyzna uniemożliwił dalszą jazdę kierowcy ciężarówki, od którego wyczuł woń alkoholu. Powiadomił świętochłowicką policję, a następnie przekazał mundurowym nieodpowiedzialnego kierowcę.

Badanie trzeźwości w organizmie 51-latka wykazało 1,5 alkoholu

Jazda w takim stanie to prosta droga do spowodowania zagrożenia w ruchu, mogącego skończyć się tragicznie.

Zdecydowana reakcja świadka, który postąpił w myśl kampanii „Nie reagujesz – akceptujesz” prawdopodobnie pozwoliła uniknąć drogowej tragedii. Pomimo policyjnych akcji i zaostrzonych kar w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy decydują się na jazdę po alkoholu. Do zdarzenia doszło w miniony piątek. Po godzinie 11.00 oficer dyżurny świętochłowickiej komendy odebrał zgłoszenie o ujęciu nietrzeźwego kierowcy na terenie jednej ze świętochłowickich firm.

Na miejsce pilnie pojechał patrol drogówki

Tam pracownik ochrony przekazał mundurowym ujętego mieszkańca województwa małopolskiego. Od razu mundurowi wyczuli od niego intensywną woń alkoholu i nie mieli wątpliwości co do stanu psychofizycznego kierowcy. Stróże prawa ustalili, że pół godziny wcześniej mężczyzna wjechał ciężarówką na teren miejscowej firmy. W trakcie przepakowywania towaru pracownik ochrony poczuł od niego zapach alkoholu. Nie zastanawiając się, od razu powiadomił miejscową policję. Badanie alkomatem wykazało, że jadący volvo mężczyzna miał w organizmie 1,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Nieodpowiedzialny kierowca na „podwójnym gazie” przejechał załadowaną towarem ciężarówką ponad 80 km. Zdecydowana i godna naśladowania reakcja pracownika ochrony spowodowała, że 51-latek nie zdążył już dalej pojechać i nie stworzył dalszego zagrożenia dla innych uczestników ruchu. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem.

Pamiętaj! Jeśli widzisz jakieś przestępstwo, zareaguj, bo gdy nie reagujesz, to znaczy, że akceptujesz! Każdy z nas ma obywatelski obowiązek nie dopuścić, by osoba pod wpływem alkoholu wsiadła za kierownicę. Taki fakt należy niezwłocznie zgłosić Policji!

Przypomnijmy: za jazdę na „podwójnym gazie” grozi kara do dwóch lat więzienia, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 15.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.