Wiadomości z Świętochłowic

63-latek usłyszał zarzuty uporczywego nękania byłej partnerki

  • Dodano: 2020-08-11 06:45, aktualizacja: 2020-08-11 06:58

Uporczywe nękanie to zarzut, jaki usłyszał 63-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej, którego zatrzymali świętochłowiccy kryminalni.

Sprawca od ponad 3 lat regularnie nachodził w mieszkaniu swoją byłą partnerkę oraz wysyłał jej liczne wiadomości sms. Prokurator objął mężczyznę policyjnym dozorem i zakazał mu zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzoną.

Grozi mu do 8 lat więzienia

Jednak kara może zostać podwyższona nawet o połowę, ponieważ działał w warunkach recydywy.

Do świętochłowickiej komendy wpłynęło zawiadomienie dotyczące nękania jednej z mieszkanek miasta. Mimo że kobieta zakończyła związek z 63-latkiem, ten regularnie ją nachodził. Ponadto stalker nękał swoją ofiarę licznymi telefonami i wiadomościami sms. Świętochłowiczanka, pomimo strachu zdecydowała się przerwać milczenie i trwający od ponad 3 lat koszmar. W miniony czwartek kryminalni ze świętochłowickiej komendy zatrzymali 63-latka na terenie Chorzowa. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił już następnego dnia na przedstawienie rudzianinowi zarzutu uporczywego nękania swojej byłej partnerki. Decyzją prokuratora mieszkaniec Rudy Śląskiej został objęty policyjnym dozorem oraz zakazem zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną. Teraz grozi mu kara do 8 lat więzienia. Jednak kara może zostać podwyższona, ponieważ mężczyzna dopuścił się przestępstwa w warunkach recydywy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.