Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

[AKTUALIZACJA] Podejrzenie zarażenia pacjenta kornawirusem. Izba Przyjęć została zamknęta

 • Dodano: 2020-03-21 11:00, aktualizacja: 2020-03-23 09:17

Ze względu na podejrzenie zarażenia pacjenta koronawirusem Izba Przyjęć Szpitala Powiatowego ZOZ Świętochłowice została zamknięta!


AKTUALIZACJA: Wyniki testu pacjenta, który piątek trafił do ZOZ Świętochłowice z podejrzeniem zarażenia koronawirusem są negatywne. Za kilka godzin Izba Przyjęć zostanie ponownie otwarta i służyć będzie pacjentom.


- Obecnie żaden pacjent nie może zostać przyjęty - w przypadku takiej potrzeby prosimy kierować się do okolicznych szpitali - czytamy na stronie Urzędu Miasta Świętochłowice.

Jak informuje świętochłowicki magistrat, po otrzymaniu wyników badań pacjenta oraz ewentualnej dezynfekcji budynku Izba Przyjęć zostanie ponownie uruchomiona.


Źródło: Redakcja / fot. UM Świętochłowice

Zobacz także

Komentarze (46)    dodaj komentarz »

 • DEE

  Szpital dalej zamknięty. Wynik ma być wieczorem

 • vivus

  A co z facetem z Katowic który bezczelnie chodzi po ludziach udając bezinteresowną pomoc. nie wiadomo co tam roznosi, z kim chodzi ( facet w skórze ) , nie mają masek. Proszę się tym zainteresować, czy jest kompetentny i zdrowy.

 • Taka prawda

  Ten facet w sórze to jest wszystkim znany jedyny który został przy DK. Wierny sługa dalej nosi ciężary .Chodzą do starych ludzi bez masek i rękawiczek. To jest karygodne.

 • afisz

  Co z nieodpowiedzialnym nieudacznikiem co dla fejmu naraził wiele osób na zagrożenie zdrowia i życia, gdyby nie fakt, że przedłużył linię genetyczną to nagrodę Darwina ma na 100%, trąbią, nagłaśniają, a ten dla kampanii wizerunkowej stwarza zagrożenie dla zdrowia i życia.

 • Szczodry Zenon

  Czy coś wiadomo więcej o tym pacjencie ? Czy szpital funkcjonuje ? Widzę ze ten portal potrafi tylko pisać onkolejnych wyłączeniach prądu kopiować inforamacje z innych portali ewentualnie dać obszerną relacje z orszaku trzech króli na lipinach Dziennikarska okregowka !

 • Maniek

  Podobno pierwsi policjanci w Świętochłowicach są objęci kwarantanną Dlaczego nikt o tym nie pisze?A komenda nie została zamknięta Ktoś coś wie o tym bo strach udać się na Policję

 • Ala

  Policjanci profilaktycznie objęci kwarantanną. Nie mieli styczności z innymi bo natychmiast z radiowozu zostali odesłani na kwarantannę.

 • Anka z zaścianka

  Czegoś nie rozumiem co to znaczy po"ewentualnej" dezynfekcji budynku Izba Przyjęć zostanie ponownie uruchomiona.Ta izba miała być zdezynfekowana natychmiast, bez czekania na wyniki a pielęgniarki i lekarze poddani kwarantannie . Albo ktoś z magistratu nie wie co pisze, albo ma nierówno pod sufitem.

 • gość

  natychmiast aniu to nawet ciężko narobić w gacie........a co dopiero umówić i przygotować się do dezynfekcji . każdy lokal i miejsce potrzebuje specjalnego podejścia . ale po co tobie to tłumaczyć? i ty tak nie zrozumiesz!

 • Anka z zaścianka

  I tu się mylisz, przy biegunce narobisz prędzej niż natychmiast (czego ci nie życzę) No pewnie nie zrozumiem, bo na rozumienie mają monopol jak ty gościu.

 • Karolina

  Aniu! Chowają się dziecko za swoją ściankę!

 • szczfaniak

  Stawiam na drugie

 • ojoj

  No to niech sie ten pacjet modli zeby nie zeby go przewiezli do innego szpitala bo w tym to ma marne szanse na pomoc

 • Fifi

  Znowu slaskiekiedy to sie skonczy ?U nas na Zaglebiu szpitale i przychodnie pozamykanejak czlowieka zlapie bol zeba czy brzuchato kichapacjent to zeroa tam ze koronawirus no trzeba byc ostroznym ale bez przesady zeby do rodzinnego lekarza sie nie dostac lekarze i pielegniarki pozamykali sie na klodke.Szok i niefowierzanieczy Minister Zdrowia i NFZ zdaja sobie z tego sprawe ?Czy to jakby nie lamie przepisow ?Lekarze i pielegniarki nas sie boja i unikajai to ma byc mobilizacja i wspolnota Polakow w dobie zagrozenia Ludzie porzucaja zwierzetaw trakcie kwarantanny chodza do sklepow i jezdza do restauracji na obiad!!!

 • FanDyzma

  Hmmm. a wczoraj 20 marca 2020 r. z udziałem miłościwie nam panującego przed izbą przyjęć szpitala postawiono zapobiegawczy namiot. Przed czy po fakcie ujawnienia zakażenia ?

 • Kasia

  A ma to jakiekolwiek znaczenie ? Uczymy się też na błędach.

 • długi

  No to obecny ciężko pracuje żeby załapać się na selekcję naturalną, jeszcze naraża innych.

 • Paulina

  Niestety takie mają procedury. Ja tydzień temu dzwoniąc umówić się do lekarza w Przychodni Przyszpitalnej otrzymałam informację, że mam przyjść. Oczywiście poinformowałam o swoich objawach.. poszłam zatem raz, kazano mi przyjść jeszcze raz bo lekarza nie było. Także potencjalny nosiciel wirusa pewnie też dostał takie instrukcje..

 • Zosienka

  Idioci piszący tutaj !! Przeczytajcie co jest napisane !! Debile inaczej nie mogę was nazwać . Yo szpitalna izba przyjęć ,zaraziła tego człowieka koronawirusem !! Zrozumcie ,nie miał on tego wirusa ,tylko szpital zaraził go na izbie przyjęć !!

 • Tom

  Oo! Słuchajcie tej pani...Zofia znaczy mądrość... Szkoda, ze nie idzie to w parze z kultura słowa.

123

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.