Wiadomości z Świętochłowic

Barwny Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Świętochłowic

 • Dodano: 2023-01-06 20:00, aktualizacja: 2023-01-09 12:42

Dziś Święto Objawienia Pańskiego potocznie zwane świętem Trzech Króli. Z tej okazji ulicami Świętochłowic przemaszerował barwny orszak. 

Orszak Trzech Króli w Świętochłowicach

Orszak Trzech Króli wyruszył o godzinie 17:30 sprzed kościoła ewangelickiego i ulicą Katowicką przeszedł do kościoła pw. św. Piotra i Pawła. Przemarsz zakończyła msza święta. Po mszy odbył się Koncert Laureatów XXVIII Konkursu Kolęd i Pastorałek. Dodatkową atrakcją tego dnia była żywa szopka, którą można było podziwiać na placu ks. Leopolda Raabe. 

Dzień Objawienia Pańskiego

Dzień Objawienia Pańskiego, potocznie nazywany Świętem Trzech Króli, stanowi ważny punkt w kalendarzu liturgicznym. Zamyka cykl świąteczny Bożego Narodzenia. Wspominamy tego dnia wydarzenie opisane w Ewangelii św. Mateusza, gdy trzej Mędrcy ze Wschodu nazywani również Królami (w VIII wieku nadano im imiona Kacper, Melchior i Baltazar), wyruszyli do Betlejem, by pokłonić się Jezusowi. Przynieśli ze sobą dary: mirrę, złoto i kadzidło.

Komentarze (13)    dodaj »

 • hmmm

  Pod poprzednim artykułem ludzie dostali cieczki, że strażacy wyjeżdżają do pożarów i marnują kasę, ale dziwnym trafem jakoś ci ludzie nie plują się o to, że kościelną imprezę zabezpieczała straż miejska.

 • zefel

  Od tego jest SM. Ale ma jeszcze wiele innych obowiązków z których się nie wywiązuje. Prezydent w kampanii wyborczej obiecywał zlikwidować tę zbędną formację.

 • Mieszkaniec

  Ale widać zamiast likwidować, zmitywowal ich do pracy. Wreszcie widac ich na mieście.

 • zefel

  Powiedz mi gdzie ich widać, bo ja widzę ich tylko w służbowych samochodach i jak kasują jakiegoś dziadka bo w parku na ławeczce napił się piwa. Auta stoją na zakazie i na trawnikach zero reakcji a w 2021 w całych Świonach dali AŻ 10 mandatów za niesprzątanie po psach.

 • Parkowy

  Chyba musieli Ci zajść za skórę że teraz starasz sie zainteresować swoimi „mądrościami ludowymi” wszystkich dookoła

 • Artur

  Ta młodzież była w czasie wolnym i doceń to. Mogłeś stanąć w innym miejscu. Pewnie Twoje dzieci tylko poprawną polszczyzną się posługują i nie znasz młodzieży która by paliła e papierosy. No jeśli tylko to było nie tak to ok. Mi się wszystko podobało. Pomyśl i organizacja. Dziękuję tej młodzieży!

 • Obserwator

  Przyczepiłeś się kolego do epapierosa Wypowiedz się jeszcze na temat ich słownictwa bo przemilczała to w komentarzu

 • Obserwator

  Przyczepiłeś się kolego do epapierosa Wypowiedz się jeszcze na temat ich słownictwa bo przemilczała to w komentarzu

 • Że świon

  Powinni jechać na wielbłądach

 • kurde bele

  niy na sloncku rajtujom na kamelach

 • gość

  jakich wielbłądach! na kamelach!

 • Obserwator

  Wszystko ładnie pięknie z jednym ALEMianowicie stałem z rodzina przy młodzieży z klasy mundurowej Reja która jest chlubą szkoły i miasta ich zachowanie to kpina słownictwo bez komentarza w do tego palenie E-papierosów myslalem ze się podusimy od tych zapachów jagoda truskawka itd Droga młodzieży macie dawać przykład młodszym a wyszedł jeden wielki klops

 • Hanys

  Polska mundurówka chlubą miasta? Chyba w Sosnowcu. A po gębach żołnierzyków z fotek wybitnie widać, że to nietutejsi.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również