Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Budynek przy Chorzowskiej 64 nie będzie sprzedany - miasto dementuje post D. Kostempskiego

 • Dodano: 2020-01-16 08:00, aktualizacja: 2020-01-16 00:09

Wczoraj na swoim profilu facebookowym były prezydent i były radny Świętochłowic Dawid Kostempski poinformował, że prezydent Daniel Beger chce sprzedać nieruchomość znajdującą się przy ulicy Chorzowskiej 64, jednak miasto zdementowało tę wiadomość - budynek zostanie przekazany do Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Lokalowej do odpłatnego użytkowania. 

Dokument opublikowany w Biuletynie Informacji Publicznej mógł wprowadzać w błąd

Można powiedzieć sprzedaży cennego mienia w Świętochłowicach ciąg dalszy. Miasto chce sprzedać budynek dawnej Szkoły Podstawowej nr 11, potem Gimnazjum nr 3 w Lipinach za kwotę nieco ponad 1,5 mln zł... Po pierwsze na remont tego budynku były pieniądze unijne w dużej kwocie i plany przeniesienia tam szkół, które mieszczą się w fatalnych siedzibach, po drugie budynek idealnie nadaje się na mieszkania komunalne tak bardzo potrzebne Lipinom - napisał na swoim profilu facebookowym Dawid Kostemspki.

Ta informacja uruchomiła falę komentarzy, jak się jednak okazuje, sytuacja wygląda zupełnie inaczej, a opublikowany w BIP dokument mógł wprowadzać w błąd. W dokumencie została podana cena nieruchomości, a nagłówek jedenastego punktu dokumentu również informuje między innymi o sprzedaży. 

Budynek nie zostanie jednak sprzedany, ale oddany w odpłatne użytkowanie do Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, a w tej sprawie 9 stycznia zostało wydane przez prezydenta miasta Daniela Begera zarządzenie.

 

Ten charakterystyczny dla krajobrazu Lipin budynek z owalną, narożną elewacją stanowił wcześniej siedzibę Szkoły Podstawowej nr 11, a następnie Gimnazjum nr 3, teraz najprawdopodobniej zasili zasoby świętochłowickiego MPGL-u, a to oznacza szansę, na kolejna pulę mieszkań komunalnych w przyszłości.

Zobacz także

Komentarze (30)    dodaj komentarz »

 • Sasiad z Kostuchny

  Rodzina kostempskich to patole , kazdy to wie na kostuchnie. Na[...] non stop

 • krist

  dlaczego Kostempski jeszcze nie siedzi ?

 • Mati

  KOSTEMPSKI ODDAJ DRONA I NASZE PIENIADZE ZA KTORE BUJALEŚ SIE ZE SWOJA STARĄ BARBI WE FRANCJI W CANES sepleniący oszust bez honoru jak cała rodzinka pyszałków....

 • Tak tylko

  Na budynku jak widać stoi parę anten GSM więc chyba ktoś komuś za to płaci i to nie mało.Więc chyba można te pieniądze zainwestować w ten budynek.

 • wiedziałem

  Dawid to dno..... nawet BIP nie potrafi porzadnie zinterpretować.... dno dna... taka Kalina

 • widziałem

  Przestań manipulować synu kurzu i wiatru ,po jego wpisie poprawiono BIP,ale jak się nie wie a trzeba coś napisać bo paluchy swędzą to się pisze brednie.

 • MichałD

  Kostempski wynoś sie z miasta raz na zawsze oszuście.

 • Paczosa

  Niech się zajmie sobą pajac jeden przez osiem lat tak zadłużyć miasto jak on to zrobił to naprawdę trzeba być debilem ,jakby nasze żony tak przypuszczały kasę jak on to wszystkie rodziny w Świętochłowicach miałyby zajęcia komornicze. Niech się zastanowi czego jemu się nie udało sprzedać bo z tego o pamiętam też sprzedał kamienicę przy ul Chorzowskiej 112 (Misztal) mowa była o remoncie a ten wyburzył żeby mieć plac na opony ,sprzedał by wszystko co się dało tylko w tym mieście [...]o już został .o Hugobergu .fińskich domkach , uroczysku wspominać chyba nie trzeba, wszystko byle tylko była kasa na swe prywatne zachcianki. I żeby nie myślał z was żaden że obecna władza mi pasuje nie bardzo mi przypominają poprzednie świnie które dostały się do koryta.

 • Gość

  Obecna ekipa niestety w tych sprawach jest jak poprzednia. Sprzedadzą WSZYSTKO na co tylko będzie chętny i nie będzie ważne czy to budynek czy jakaś działka,i nie liczy się czy pusta czy trzeba będzie wyciąć setkę drzew

 • Gość

  A kto miał niby to kupić? I na co. Byłby klient toby sprzedali jak wszystko inne

 • Irysek

  Jak ten.kostempski patrzy ludziom w oczy , ten przypadek nadaje sie do leczenia. No ale jak tata mu wmowil ze sie do czegos nadaje to on w to uwierzył. KOSTEMPSKIE WSZYSTKIE DO WIEZIENIA !!!

 • Baczny obserwator

  Odwolac begera za te sprawki

 • Jolka99

  Facet jesteś idiota

 • Qba

  Idealne miejsce by utworzyć tam Komisariat Policji.

 • Pani Gabriela

  INTERSUJĄCY FAKT - WSZEDZIE GDZIE POJAWIA SIE NAZWISKO KOSTEMPSKI - TAM OSZUSTWA , ZŁODZIEJSTWO , SPRAWY SĄDOWE , CWANIACTWO , POLICJA , PROKURAURA , CBŚ ....... ITD.

 • kupieresztęskałki

  Może i to istotnie pomyłka, tak się zdarza, gdy ktoś tworzy nowy dokument na podstawie poprzedniego. Tylko po co te manipulacje na Bip-ie ? Wczoraj - zaraz po publikacji posta Kostempskiego - historia zmian ogłoszenia na Bip-ie UM miała jeszcze 6 pozycji, teraz już tylko 4. Nie pamiętam, czy zrobiłem skrinszota ;)

 • Lokator

  Z treści zarządzenia wynika że miasto oddało budynek MPGL, który za to płaci. To dla MPGL jest to interes życia.

 • Mieszkaniec

  Tylu radnych z nowym prezydentem i nie mogą od A do B porządnie i logicznie sformułować treści pisma? Za coś dostają kasę no ale jak się całymi dniami siedzi (nawet w godzinach pracy) na fejsbuku i [...]i farmazony to tak wyglądają informacje które poszły w swiat a potem dementowanie ...w Swionach już NIGDY nie będzie dobrze

 • Obserwator

  To Pani Rzecznik prasowa mija się z prawdą. Budynek miał być do sprzedania ale zrobiła się zadyma. Mieszkańcy Świętochłowic to naprawdę nie są idioci.!!!Obserwator

 • Adrian

  Buchczyk won ze świon

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.