Wiadomości z Świętochłowic

Budynek ŚKS Naprzód Lipiny wypiękniał. Zakończono remont [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2022-10-18 13:45

Zakończono prace remontowe polegające na odnowieniu budynku świętochłowickiego klubu sportowego Naprzód Lipiny. Elewacja została odmalowana oraz odnowiono tablice informacyjne.

Odnowiono budynek Naprzodu Lipiny

Przeprowadzone prace był możliwe dzięki Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Świętochłowicach, który wsparła grupa osób z Centrum Integracji Społecznej w Świętochłowicach.

– Dziękujemy niezawodnej ekipie z Centrum Integracji Społecznej w Świętochłowicach, która wsparła nas po raz kolejny – przekazuje OSiR "Skałka" w Świętochłowicach.

ŚKS Naprzód Lipiny ma już ponad 100 lat!

ŚKS Naprzód Lipiny powstał 3 marca 1920 roku. Był to jeden z pierwszych klubów, który powstał z inspiracji Górnośląskiego Komisariatu Plebiscytowego. Wychował wielu reprezentantów Polski, triumfował w rozgrywkach pucharowych, a także odegrał znaczącą rolę w historii śląskiej piłki nożnej. Z klubu wywodzą się m.in. Ryszard Piec, który stanął naprzeciw Brazylijczyków podczas Mistrzostw Świata w 1938 r. oraz Antoni Piechniczek - zanim stał się legendarnym trenerem.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Hanys

    Fajnie, że wyremontowano budynek starego klubu. Z drugiej strony miło byłoby wspominać historię budynków powstałych przed 1918 rokiem, bo to też jest część historii współczesnej Polski. Czy tego chcecie, czy nie.

  • Mieszkaniec

    Za dużo byś chciał;)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również