Wiadomości z Świętochłowic

Centrum miasta to nie odcinek specjalny! [FILM]

 • Dodano: 2022-06-14 08:30, aktualizacja: 2022-06-14 11:55

Skrzynka Stop Agresji Drogowej działa i spełnia swoją funkcję. Przekonał się o tym kierowca Forda, który za nic miał przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Film z jego drogowych "wyczynów" w centrum Świętochłowic został przesłany na policyjną skrzynkę przez świadka jego drogowych przewinień.

Stop Agresji Drogowej

Ignorowanie przepisów ruchu drogowego oraz brawura piratów drogowych stanowią niebezpieczeństwo nie tylko dla nich samych, ale przede wszystkim dla innych uczestników ruchu - także dla pieszych. Jednak nieodpowiedzialni kierowcy nie mogą czuć się bezkarni. Coraz więcej nagrań ich drogowych "wyczynów" zostaje zarejestrowanych przez wideorejestratory w samochodach innych kierowców. Nagrania są przesyłane na policyjną skrzynkę Stop Agresji Drogowej. "Bohaterowie" filmów otrzymują punkty karne i wysokie mandaty, a nierzadko odpowiadają za swoje drogowe przewinienia przed sądem.

Brawurowy kierowca w Świętochłowicach

Przykładem jest nagranie z kwietnia br. ze Świętochłowic. Prowadzone w tej sprawie czynności pozwoliły ustalić i ukarać kierującego Fordem. Za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych, na którym ruch nie jest kierowany, lub bezpośrednio przed tym przejściem oraz najechanie na linię podwójną ciągłą w trakcie tego manewru, kierujący został ukarany mandatem w wysokości 1700 zł i 15 punktami karnymi.

Komentarze (5)    dodaj »

 • naked

  a gdzie mandat za ciagla linie i wyprzedzanie przed skrzyzowaniem cos bardzo niski ten mandat

 • Konfident bez kamerki

  A konfidenty dostajo jakąś prowizję z mandata? Bo nie wiem czy instalować kamerkie.

 • Ze Świon

  Nie on jeden taki mistrz. Brawo.A wystarczy zamontować kamerę monitoringu i podgląd na cały odcinek Bytomskiej do Wyzwolenia. 4 przejścia w zasięgu i patrol wyłapujący [...]i. Za dużo kłopotów z filmikami z nagrań kierowców, policja sama powinna ścigać takie wykroczenia z urzędu!

 • ano

  karać piratów i to OSTRO

 • eLka

  Ameby kierowcy od siedmiu boleści nie czytają znaków, ograniczenie 40 dotyczy pojazdów powyżej 3.5t i wystarczy jeden głąb który jako pierwszy od DTŚ kierunek centrum zaczyna zamulać cykl jazdy i prawie robi się korek niejednokrotnie rowerzysta jedzie szybciej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również