Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

CKŚ ogłasza repertuar teatralny

 • Dodano: 2018-12-17 00:15, aktualizacja: 2018-12-17 00:31

Wiemy już, jakie spektakle zobaczymy na deskach Centrum Kultury Śląskiej w najbliższych miesiącach. Zapowiada się ciekawie, choć z mniejszą częstotliwością niż wcześniej...

Jeden spektakl miesięcznie (oferta dla widzów dorosłych), zgodnie z zapowiedziami, zagości w Centrum Kultury już od stycznia.

Zgodnie z obietnicą pragnę przedstawić Państwu trzy najbliższe spektakle, które pojawią się na deskach Centrum Kultury Śląskiej:

- 20.01 - "MIANUJOM MNIE HANKA" (TEATR KOREZ) mistrzowski, grany gwarą monodram Grażyny Bułki, w którym za sprawą talentu p. Grażyny i znakomitego tekstu Alojzego Lysko "znów siedzimy przy kuchennym stole i słuchamy mamy, babci lub ciotki, przełykając łzy. A w tle Śląsk. Ziemia przeklęta i święta."

- 24.02 - "PAN TADEUSZ MUZYCZNIE" (FABRYKA KULTURY) - zaskakująca, muzyczna prezentacją esencji narodowej epopei.

- 24.03 - "MONSIEUR CHARLIE" (TEATR HOM) to hołd złożony Charliemu Chaplinowi, zbudowany z 4 etiud komicznych utrzymanych w estetyce niemego kina z muzyką graną na żywo przez tapera.


ZAPRASZAMY. Rezerwacje i możliwość zakupu biletów już od 2.01. Nowością będzie możliwość zakupy biletów przez portal internetowy kupbilecik.pl oraz numerowane miejsca na widowni.


Mirosław Badura


Listę kolejnych spektakli poznamy zapewne na początku przyszłego roku.

Komentarze (8)    dodaj komentarz »

 • Mieszkaniec

  Sztuka i kultura to jest u kubika(1Maja).Sztuka jest byc bezrobotnym majac codziennie na alkohol a kultura ze można dostać po pysku.

 • Jankk

  Dobrze że wprowadzili numerowane miejsca i przedsprzedaż w internecie. Przy tej ilości teatromanów jaką się ujawniła mogłyby być rękoczyny pod kasami.

 • Mieszkanka

  Zobaczymy w styczniu jaka będzie frekwencja. Ci, którzy najgłośniej krzyczeli, że im teatr zamykają pewno raz do roku do niego chodzili ( albo nawet nie ). Patrząc z boku na awanturę o teatr, wychodziło, że Świętochłowice to miasto teatromanów. No okaże się już wkrótce :-) A tak na marginesie. Jak to skomentuje teraz Delfin i jego rybki ? Coś tu ponoć ZLIKWIDOWANO, a na 20 stycznia planowany jest spektakl teatru Korez.

 • Marek .

  A może na tą awanturę pod CŚK o teatr patrzeć pod innym kontem nie tylko jako awantura o coś konkretnego ??? Wystarczy zobaczyć film z sprzed tego co się działo pod CŚK , i co się widzi ?? ano dwie grupki w tym większa co do MOCY z panem Elfem ale obie w podobnym wieku co pewnie skutkowało tym że dobrze się znali i byli pewnie wszyscy dobrymi kuplami lub przynajmniej dobrymi znajomymi . A o co chodzi tak ogólnie , ano o to że jak go nazywa Pani Mieszkanka [ obstawiam kogoś z bardzo bliskich obecnemu składu RM ] Delfinem nie chciał się dzielić z kumplami pana Elfa stołkami jakie są do obsadzenia w mieście i obsadzał ich swoimi kumplami . Dziś widać że grupka kolesi pana Elfa dostaje stołki podobno nawet za fakt bycia trollem w internecie , o ile to oczywiście prawda z tym trollem , czyli w skrócie grupka pana Elfa ma teraz MOC po swojej stronie i robi co chce w mieście bo Delfin się zaplątał o własne nogi czy też płetwy i dostanie teraz po łbie . Ale spokojnie przyjdzie czas i na Elfa i jego chłopaków i dziewczyny :) )) Historia się lubi powtarzać a MOC lubi rozbestwiać i ciągnąć do zguby :) )))

 • Mieszkanka

  Oj Marku, kiepsko "obstawiasz". Znam w takim samym stopniu ludzi z obecnego składu RM, jak Marek Belka Jennifer Lopez. Czyli ja ich znam ( wyłącznie z ekranu monitora ), a oni mnie niekoniecznie :-)

 • Macgyver

  Delfin i co ty na to? To który to teatr zlikwidował nowy Prezydent? Szujo zakłamana!

 • Baczny obserwator

  Hmmmm a jednak się nowa władza przestraszyła. Na debacie inny repertuar był wymieniany..... klamczuszki

 • Łukasz

  A wiecie kogo w um nazywają Fredi Kruger?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.