Wiadomości z Świętochłowic

Co dalej z budynkiem przy ul. Bukowego 17? - wyniki ankiety

  • Dodano: 2021-03-17 06:00, aktualizacja: 2021-03-17 10:35

Między 3 a 14 marca Urząd Miejski w Świętochłowicach udostępnił mieszkańcom elektroniczną ankietę, w której padło pytanie o preferencje dotyczące zagospodarowania budynku przy ul. Bukowego 17.

Przypominamy, że od 2019 roku ten budynek o niezwykłym potencjale i uroku stoi pusty.

Budynek przy ul. Bukowego 17 powstał w latach 1904-1906. Od tego czasu mieściły się w nim różnego rodzaju szkoły i uczelnie, a także dom pomocy. Od 2019 roku budynek jednak stoi pusty. Jego wartość rynkowa to obecnie ok. 1 mln zł, a koszty remontu mogą sięgać nawet 10 mln zł.

W ankiecie, w której zapytano mieszkańców miasta o to, na co miasto powinno przeznaczyć budynek przy ul. Bukowego 17, zdecydowana większość uczestników wskazała dwa cele: szkolny lub publiczny. Na kolejnych miejscach znalazły się odpowiednio: cele mieszkaniowe, sprzedaż i wyburzenie.

W ankiecie wzięło udział 247 osób. Wyniki ankiety z pewnością będą ważną częścią konsultacji społecznych w tym temacie. Dziękujemy każdej osobie, która oddała swój głos!

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj »

  • Rada

    Kolejne biura Urzędu Miejskiego bo te małe Świony mają już jak Warszawa Prawdziwe Bizancjum tak rozbudowała się administracja w mieście zajmując kolejne lokalizację i to w czasie gdy ubywa mieszkańców

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.