Wiadomości z Świętochłowic

Co dalej z budynkiem przy ul. Bukowego 17? - wyniki ankiety

  • Dodano: 2021-03-17 06:00, aktualizacja: 2021-03-17 10:35

Między 3 a 14 marca Urząd Miejski w Świętochłowicach udostępnił mieszkańcom elektroniczną ankietę, w której padło pytanie o preferencje dotyczące zagospodarowania budynku przy ul. Bukowego 17.

Przypominamy, że od 2019 roku ten budynek o niezwykłym potencjale i uroku stoi pusty.

Budynek przy ul. Bukowego 17 powstał w latach 1904-1906. Od tego czasu mieściły się w nim różnego rodzaju szkoły i uczelnie, a także dom pomocy. Od 2019 roku budynek jednak stoi pusty. Jego wartość rynkowa to obecnie ok. 1 mln zł, a koszty remontu mogą sięgać nawet 10 mln zł.

W ankiecie, w której zapytano mieszkańców miasta o to, na co miasto powinno przeznaczyć budynek przy ul. Bukowego 17, zdecydowana większość uczestników wskazała dwa cele: szkolny lub publiczny. Na kolejnych miejscach znalazły się odpowiednio: cele mieszkaniowe, sprzedaż i wyburzenie.

W ankiecie wzięło udział 247 osób. Wyniki ankiety z pewnością będą ważną częścią konsultacji społecznych w tym temacie. Dziękujemy każdej osobie, która oddała swój głos!

Komentarze (1)    dodaj »

  • Rada

    Kolejne biura Urzędu Miejskiego bo te małe Świony mają już jak Warszawa Prawdziwe Bizancjum tak rozbudowała się administracja w mieście zajmując kolejne lokalizację i to w czasie gdy ubywa mieszkańców

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również