Wiadomości z Świętochłowic

Czas remontów w ZSO

  • Dodano: 2021-05-20 08:15, aktualizacja: 2021-05-20 06:08

Remont sześciu sal lekcyjnych, przygotowanie sali do prowadzenia zajęć rewalidacyjnych oraz zakup wielu ciekawych pomocy dydaktycznych i sprzętu do zabawy - mimo nieobecności dzieci, w Zespole Szkół Ogólnokształcących naprawdę wiele się działo.

Z każdym miesiącem wnętrza budynku, w którym mieści się Szkoła Podstawowa nr 5 oraz II Liceum Ogólnokształcące, stają się coraz ładniejsze. Uczniowie, którzy właśnie z wielką radością wrócili do nauki stacjonarnej, mogą cieszyć się wyremontowanymi i pięknie urządzonymi salami, na przykład pracownią z języka włoskiego. W świetlicy pojawił się magiczny dywan – nowoczesny sprzęt podbił serca najmłodszych dzieci, a dzięki wsparciu Rady Rodziców zamontowano zaciemniające pomieszczenie rolety oraz przygotowano podłoże odpowiednie do wyświetlania różnych gier i zadań. Składane są właśnie meble przeznaczone do sal przyszłorocznych klas pierwszych SP. Nie zapomniano również o licealistach, dla których przygotowano nowe kanapy w strefie wypoczynku.

Ogromnym osiągnięciem jest także przygotowanie sali, w której będą odbywać się zajęcia rewalidacyjne. Wyposażenie szkoły zostało wzbogacone dzięki darowiźnie otrzymanej od Samodzielnego Ośrodka Rehabilitacyjno – Oświatowego Dla Dzieci Niepełnosprawnych w Katowicach –  otrzymano specjalistyczny sprzęt: rower rehabilitacyjny, materace, piłki i kliny rehabilitacyjne, wałki rehabilitacyjne, puzzle piankowe, kostkę i klin edukacyjny, a dodatkowo zamontowano także drabinki ćwiczeniowe. Pozyskany sprzęt posłuży do pracy z dziećmi i młodzieżą w niepełnosprawnością ruchową.

Wiele radości przyniosły także zakupione za zdobyte w akcji „Kasztanobranie” pieniądze: piłkarzyki, mini stół do ping ponga oraz pufy. Społeczność ZSO udowodniła, że warto zaangażować się  różne akcje, dzięki którym szkoła się rozwija. Wszystkie podjęte działania bardzo cieszą nie tylko uczniów, ale także nauczycieli i dyrekcję.

Mimo że przez wiele tygodni w szkole nie było dzieci i młodzieży, cały czas o nich myśleliśmy i postanowiliśmy działać. Dzięki wsparciu Centrum Integracji Społecznej, zaangażowaniu pracowników socjalnych, nauczycieli oraz innych osób, udało się wyremontować i pięknie urządzić wiele pomieszczeń. Myślę, że pozytywnie wykorzystaliśmy czas nieobecności uczniów w szkole, aby teraz, po powrocie, mogły cieszyć się z nowości, które oferujemy. – podkreśla z dumą dyrektor Marzena Grela.

Google NewsSubskrybuj Swiony.pl z Google News

Komentarze (1)    dodaj »

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również