Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Dawid Kostempski włączył się w akcję zbierania podpisów pod referendum!

 • Dodano: 2020-03-09 13:00, aktualizacja: 2020-03-10 10:09

Dawid Kostempski włączył się w akcję zbierania podpisów pod referendum w sprawie odwołania ze stanowiska obecnego prezydenta Świętochłowic - Daniela Begera. Jak mówi były prezydent jego decyzja w tej sprawie "nie ma żadnego aspektu politycznego".

Trwa zbiórka podpisów na rzecz zorganizowania w Świętochłowicach referendum dla odwołania Daniela Begera ze stanowiska prezydenta miasta. Na zebranie głosów poparcia dla swojej inicjatywy organizatorzy mają czas tylko do połowy marca. Inicjatorki referendum postanowiły więc zaapelować o pomoc w zbieraniu podpisów.

- Zbieramy podpisy pod referendum w sprawie odwołania Daniela Begera przed upływem kadencji. Nie jesteśmy związane z żadną partią. Od półtora miesiąca spotykamy się z ciepłym poparciem ze strony naszych mieszkańców, którzy podczas rozmów wskazują, żeby oprócz nas zbierały również inne osoby, dlatego prosimy panią Sonię Kwaśny, pana Bartosza Karcza, pana Dawida Kostempskiego oraz pana Rafała Świerka o włączenie się w zbieranie podpisów z nami – brzmi apel grupy inicjującej referendum.

Były prezydent Świętochłowic, Dawid Kostempski, jako jedyny z osób wymienionych w filmiku, postanowił włączyć się w akcję zbierania podpisów. W ubiegłym tygodniu na jego profilu Facebook'owym pojawił się film, w którym deklaruje swoją chęć pomocy.

- Wczoraj inicjatorki akcji referendalnej zwróciły się do kilku osób reprezentujących ważne środowiska społeczne w naszym mieście z wnioskiem, aby włączyli się w akcję zbieranie podpisów pod referendum. Wśród tych osób znalazłem się również ja. Biłem się dość długo z myślami. Natomiast Świętochłowice leżą mi na sercu. Zarówno mnie, jak i całej mojej rodzinie. Od początku kibicowałem paniom, które zdecydowały się na tę akcję referendalną - mówił Dawid Kostempski. - Po dłuższym zastanowieniu podjąłem decyzję, że włączę się w akcję zbierania podpisów. Wiąże się to ze wzięciem urlopu na kilka dni i co najważniejsze, chcę, żeby to mocno wybrzmiało, moje włączenie się w tę inicjatywę nie ma żadnego aspektu politycznego. Nie mówimy tutaj absolutnie o wyborach. W tej chwili celem nadrzędnym jest to, aby mieszkańcy mogli jasno wypowiedzieć się czy chcą nadal kontynuowania polityki, która w Świętochłowicach ma miejsce czy po prostu chcą zmian. Szanowni Państwo, w takim razie, do zobaczenia na ulicy - podsumował.

Jak na prośbę włączenia się w akcję zbierania podpisów pod referendum zareagowali była wiceprezydent Świętochłowic - Sonia Kwaśny i radny Bartosz Karcz? Sonia Kwaśny poinformowała, że popiera akcję referendalną, ale nie zamierza uczestniczyć w publicznej zbiórce podpisów. Natomiast Bartosz Karcz zaznaczył, że Stowarzyszenie Razem dla Świętochłowic, którego Karcz jest przewodniczącym, jeszcze nie podjęło ostatecznej decyzji, czy aktywnie włączyć się w akcję zbierania podpisów. Poinformował jednak, że jeżeli referendum zostanie faktycznie zorganizowane, członkowie stowarzyszenia zaangażują się w napędzanie frekwencji.

Więcej na ten temat możecie przeczytać w naszych wcześniejszych artykułach:

Zobacz także

Komentarze (95)    dodaj komentarz »

 • Ewelina T

  CZY POZBĘDZIEMY SIĘ W KOŃCU TEJ RODZINY KOSTEMPSKICH Z NASZEGO MIASTA ??? Dobrze że prokuratura i CBA zajęły się wreszcie tym panem w nich ostatnia nadzieja , miejmy że ocalą nas od tej zdemobilizowanej rodzink

 • Ewa z centum

  Kostempski narzuca się mieszkańcom , zaczepił mnie na przystanku wyraźnie poczułam woń alkoholu , na hasło nie jestem zainteresowana zaczął mnie strofować że nie interesuje sie co sie dzieje w mieście !?! Szok co to za element , po prostu cham.

 • KOSTEMPSKIE WON

  DELFIN KOLEKCJONER PORAŻEK , PASOŻYT SPOŁECZNY WON !!!

 • Ksg

  Miejsce Kostempskiego jest w więzieniu.Pytanie czy prokurator i sąd stanie na wysokości zadania.

 • współczująca

  Tak się pan poświęcał, mógł zachorować. A tu klops. Szkoda mi pana. Te wpisy, takie niesprawiedliwe ?

 • KARCZ WON

  Karcz i Delfin precz z naszego miasta na zawsze...

 • :DDDDDDDDDD

  Kasę miasto.... powiedział gorol

 • rysiekzlipin

  CZY MY POZBĘDZIEMY SIĘ TEJ RODZINY KOSTEMPSKICH Z NASZEGO MIASTA DOSYĆ OKRADANIA SWIĘTOCHŁOWIC...

 • informator

  Czy to możliwe że Kostempski wynajął jej jedno ze swoich mieszkań. Policja nie szuka tam gdzie należy.

 • MariuszK

  Apropo gdzie jest pani EWA sekretarz miasta poszukiwana od 2 lat listem gonczym , panie prokuratorze to opieszalos czy celowe dzialanie ??? Delfin bedziesz siedział , no chyba ze jak zawsze TATUŚ zalatwi.....

 • KOSTEMPSKIE WON

  Dlaczego ten pseudoprawnik jeszcze nie siedzi w wiezieniu ?? WON

 • Były pracownik UM

  Czy Pan prezydent Beger pochwalił się już na FB swoją porażką w Sądzie Pracy ?.Teraz miasto będzie musiało płacić wysokie odszkodowania zwolnionym dyscyplinarnie dyrektorkom PUP i OPS-u.Cały UM już huczy!!! koszt referendum to przy tym pikuś!!!

 • Karol

  KOSTEMPSKI ODDAJ DRONA I NASZE PIENIADZE ZA KTORE BUJALEŚ SIE ZE SWOJA STARĄ BARBI WE FRANCJI W CANES sepleniący oszust bez honoru jak cała rodzinka pyszałków....

 • Kolega z osiedla

  KOSTEMPSKI GDZIE JEST PANI EWA ?!?!?! Moze twoj tata i Buzek cos wiedza to oni przeciez ci wmowili ze potrafisz cokolwiek ....

 • Buuuuuu

  Tobie w mózgu uczy bo masz przeciąg

 • MimiW

  Delfin szkoda dzieci twoich , wstyd za ojca na całe życie oj wstyd

 • Obecnie pracujący

  Nic nie huczy.

 • ciekawy

  Czy dron się znalazł ? może go szuka ...

 • ciekawy

  Podrabiał nazwę komitetu wyborczego, kłamał w kwestii zamieszkania, nie płaci za robotę. Stwórzmy listę grzechów ...

 • obserwator

  Ktoś napisał, że jest natarczywy i zaczepiał ludzi nietrzeźwy. Proponuję wzywać straż miejską.

12345

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.