Wiadomości z Świętochłowic

Dobiegła końca wymiana nawierzchni jezdni na odcinku ul. Łagiewnickiej

 • Dodano: 2022-11-04 10:15

Od 3 listopada br. oficjalnie wznowiono ruch na odcinku od ul. Ostatniej do ul. Sportowej, który jednocześnie umożliwia dojazd do ul. Bytomskiej.

- Dobre wiadomości dla mieszkańców dzielnicy Chropaczów! Od dziś przejezdny jest fragment ul. Łagiewnickiej na odcinku od ul. Ostatniej do Sportowej. Tym samym mieszkańcy okolic ul. Sportowej nareszcie uzyskają możliwość dojazdu do ul. Bytomskiej. Docelową nawierzchnię jezdni ul. Łagiewnickiej udało się wykonać po 10 miesiącach borykania się z kolizjami uzbrojenia podziemnego, nieoznaczonymi liniami kablowymi oraz starymi, niezinwentaryzowanymi wodociągami - napisał wczoraj Daniel Beger

Nadal trwają roboty związane z budową torowiska, sieci trakcyjnej oraz oświetlenia, dlatego urzędnicy proszą kierowców i pieszych o zachowanie wzmożonej ostrożności.

- Roboty związane z budową torowiska, sieci trakcyjnej czy oświetlenia wciąż trwają, dlatego  proszę zarówno kierowców, jak i pieszych o zachowanie wzmożonej ostrożności. Dzięki skomunikowaniu ul. Sportowej (wraz z przyległościami) możliwe będzie zamknięcie kolejnego krótkiego fragmentu ul. Łagiewnickiej (od Sportowej do Sztygarskiej). Nieprzejezdne będą skrzyżowania z ul. Jordanowską, Kamionki, Czajora i Przybyły - napisał Daniel Beger

Jak informuje prezydent Beger, prowadzenie prac krótkimi fragmentami wynika z konieczności zapewnienia komunikacji w całej dzielnicy oraz minimalizowaniu utrudnień dla mieszkańców.

Komentarze (11)    dodaj »

 • Nędza

  JPRD znowu najtańsza kostka brukowa na chodniku - ścieżce rowerowej.BRAK SŁÓW!

 • Nie jest źle

  Lepsza kostka niż nawierzchnia taka jak na ul 3 maja, gdzie już pęka, a droga jeszcze nie oddana.

 • Nędza

  Gdzie?W Chorzowie?Zgadza się tam też pożal się Boże ale Świętochłowice Chorzowie i nikomu innemu jeśli chodzi o infrastrukture nie dorasta do pięt .Pajac (e) z Katowickiej 54 reklamują w radio do aktywnego wypoczynku i rekreacji na Skałce gdzie główna ścieżka załatana jest smoła a dojście do samej skałki chodnikiem przypominający poligon a w międzyczasie budują pełnowymiarowy stadion.Ktoś kto mieszka w Świętochłowicach w cyrku się nie śmieje.

 • Brojegdand z ubrafnieniami

  Czyli te wszystkie problemy wynikały z ignorancji urzędu i wybrania najtańszego projektanta, który nie zlecił wykonania żadnych pomiarów uzbrojenia terenu. Typowe zachowanie samorządu, wiemy co leży w ziemi, ale będziemy udawali że nie wiemy i przetarg rozstrzygniemy po niższej cenie, a potem będziemy udawać zdziwionych. O wiadukcie w ciągu ul Łagiewnickiej też pewnie nie wiedzieliście i nie zastanawialiście się że rury ciepłownicze wychodzą z ziemi i idą po wiadukcie? Wykonawca też się nie popisał, większość czasu budowa stała pusta i te wszystkie roboty można było spokojnie ogarnąć w 3 miesiące. Niby sukces a tak naprawdę pokaz nie udolności wykonawcy (nie pierwszy raz vide ul 3maja w Chorzowie) i urzędu miejskiego, a zwłaszcza osób odpowiedzialnych za tą inwestycję. PiNB Chorzów też się nie popisał, ale akurat o nich wiadomo od zawsze że to gałgany co czekają na łapówki tylko.

 • Mieszkaniec

  Otwarli odcinek drogi ja się pytam dlaczego nie zrobili wyjazdu z ulicy wiechaczka na Łagiewnicką mogli przynajmniej równo kamieniem wyspać żeby szło swobodnie wyjeżdżac a nie robić kółek nierozumiem że nikt z urzedu się tym nie interesuje od Łagiewnik do sportowej niema nawet przejścia dla pieszych jest dopiero przy biedronce szkoda słów

 • Brojegdand z ubrafnieniami

  Nie zrobili, bo teraz będą robili tory tramwajowe szybkiego trambaju między dzielnicowego nr 17. Przez jakieś 3 lata widząc ich tempo.

 • gość

  co cię dziwi w tym mieście? nielegalne znaki? brak znajomości potrzeb mieszkańców? najlepszem przykładem działalności zza biurek jest wjazd do hamburgerowni max gdzie przecięto chodnik drogą wjazdową z podwójną ciągłą linią... odbiór zza biurka przez lenia czy totalnego dyletanta? a tym mieście takich kuriozów jest więcej.

 • Pi

  Dziwi cię to? Dziwi cię To że urzędnik/polityk to tylko taki ni3dojebany obatel?W żaden sposób nie odnoszący się do uwag mieszkańców liczy się tylko koryto i pierdzenie w stołek przez 8godz. Itd

 • Mieszkaniec

  Dokładnie racja

 • Fińskie domki

  Niestety. To, że coś się robi w danym mieście jest chrzanionym obowiązkiem gospodarza. Tak jakby Ciebie wielbili że pracujesz i spełniasz swoją powinność. Dla koryciarzy to powód do PR. Nie ważna jakość, nie ważne, że przewlekle, byle jak, ważne ze w ogóle. Dlaczego nie pilnuje gospodarz, aby remont prowadzić kompleksowo? Dlaczego przy okazji remontu jezdni DTŚ nie wyremontowano wlotu i wylotu z północnego pasa? Dlaczego przy okazji bieda remontu Bytomskiej niesfrezowano pasa dla skręcających w prawo na Krasińskiego?Dlaczego fińskie domki straszą Piaśniki?

 • gość

  bo wybory idą!!! trza robić więcej za mniej, po wyborach się naprawi, poza tym w tym mieście mieszkańcy też są sobie winni.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również