Wiadomości z Świętochłowic

Drogówka podsumowała działania "Prędkość"

  • Dodano: 2019-10-25 10:45

Policja przeprowadziła ogólnopolskie działania o kryptonimie „Prędkość”.

Również i w naszym mieście drogówka zwracała szczególną uwagę na to, czy kierowcy nie łamią przepisów. Mimo iż nadrzędnym celem akcji było egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości, policjanci zwracali uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem. To właśnie nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. Stróże prawa zatrzymali do kontroli 56 kierowców, z czego aż 42 przekroczyło prędkość.

Wczorajsze w całym kraju Policja prowadziła działania pod kryptonimem „Prędkość”. Również i w naszym mieście drogówka zwracała szczególną uwagę na to, czy kierowcy nie łamią przepisów. Od wczesnych godzin porannych mundurowi objęli nadzorem w pierwszej kolejności drogi o największym zagrożeniu wypadkowością. Akcja miała na celu wyegzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości oraz poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Oprócz pomiaru prędkości policjanci kontrolowali czy kierujący są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci.

W działaniach wzięło udział 10 policjantów z miejscowej drogówki. Ujawniono aż 42 przekroczenia prędkości, w tym jeden kierujący nie zatrzymał się do kontroli drogowej, popełniając przestępstwo. W trakcie prowadzonych działań stróże prawa sprawdzali też stan trzeźwości kierujących. W ręce mundurowych wpadł jeden nietrzeźwy rowerzysta.

Komentarze (2)    dodaj »

  • TAG

    Referenndum jest coraz blizej, wwystarczy 14 000 osób i beger leci papa. A anty pisowców w swionach jest zdecydowanie więcej

  • Adam

    Wszyscy ci bez yetiwaya to mieli ciężko.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również