Wiadomości z Świętochłowic

Dwa zatrzymania kierujących w Świętochłowicach. Jeden z nich miał 1,5 promila alkoholu!

  • Dodano: 2024-04-15 13:15

Świętochłowiccy mundurowi zatrzymali dwóch nieodpowiedzialnych kierujących. Pierwszy 39-latek kierował mercedesem pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień. Natomiast drugi kierował rowerem, mając w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu.

Świętochłowice: Kierowali mimo przeszkód

Dwóch nieodpowiedzialnych kierujących wpadło w ręce miejscowych mundurowych. Pierwszy z nich 39-letni świętochłowiczanin w piątkowe popołudnie wybrał się na przejażdżkę mercedesem. Został zatrzymany do kontroli przez patrol ruchu drogowego, w związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości o 22 km/h.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że nie był to jego jedyny kłopot. Mężczyzna kierował pojazdem pomimo wydanej przez starostę decyzji o cofnięciu uprawnień, w związku z przekroczoną liczbą punktów karnych. Grozi mu za to do 2 lat więzienia. Natomiast za wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 300 złotych.

Krótko po północy z piątku na sobotę patrolując ulicę Katowicką, mundurowi zauważyli chwiejnie jadącego rowerzystę. Mundurowi postanowili sprawdzić trzeźwość miłośnika jednośladów. Badanie alkomatem wykazało, że 22-letni mieszkaniec Świętochłowic miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu! Policjanci nałożyli na mężczyznę mandat karny w wysokości 2500 złotych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również