Wiadomości z Świętochłowic

Dwóch świętochłowiczan odpowie za pobicie

  • Dodano: 2021-04-21 06:30, aktualizacja: 2021-04-21 06:45

Mundurowi z miejscowej Policji zatrzymali agresorów, którzy pobili dwóch mieszkańców Świętochłowic. 41-latek i jego starszy kompan kopali i bili pięściami pokrzywdzonych.

Na wniosek śledczych prokurator objął ich m.in. policyjnym dozorem

Za przestępstwo, którego się dopuścili, napastnicy mogą trafić za kraty nawet na 3 lat. Muszą się jednak liczyć z surowszą karą, ponieważ ich czyn został zakwalifikowany jako występek o charakterze chuligańskim.

W minioną sobotę wieczorem Oficer dyżurny świętochłowickiej policji otrzymał zgłoszenie o pobiciu dwóch mężczyzn na klatce schodowej. Do jednego z mieszkań w centrum miasta pilnie pojechali policjanci z patrolu interwencyjnego. Na miejscu stróże prawa zastali dwóch spokrewnionych ze sobą mężczyzn. Ze wstępnej relacji pokrzywdzonych wynikało, że młodszy z nich został zaatakowany przez dwóch mężczyzn. Gdy starszy stanął w jego obronie, wówczas sprawcy swoją agresję skierowali w jego kierunku, kopiąc go i bijąc pieśniami. Po całym incydencie oprawcy uciekli. W wyniku podjętych czynności mundurowi ustalili dane agresorów. Pierwszy w ręce mundurowych wpadł 41-letni sprawca pobicia. W niespełna 15 minut później mundurowi zatrzymali drugiego,43-letniego mieszkańca miasta. Oboje w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi. Badanie alkomatem wykazało w ich organizmie blisko 3 promile alkoholu. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił przedstawić dwójce świętochłowiczan zarzut pobicia. Wczoraj prokurator objął ich policyjnym dozorem oraz zakazał im wszelkich form kontaktu z pokrzywdzonymi. Grozi im do 3 lat więzienia. Napastnicy muszą się jednak liczyć z surowszym wymiarem kary, ponieważ przestępstwo, którego się dopuścili, zostało zakwalifikowane, jako występek o charakterze chuligańskim. Za taki czyn prawo karne przewiduje surowsze sankcje.

Komentarze (3)    dodaj »

  • Olo

    Pijane agresywne bydło rwać brawa dla policji tyle że sądy są zbyt łagodne dla takich

  • Uważnie czytający

    Bili go pieśniami jak to było disco polo to musiało go bardzo boleć

  • szkoda czasu

    skończy się jak zwykle. .dozorem..

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również