Wiadomości z Świętochłowic

Działka przy ul. Parkowej wystawiona na sprzedaż. Okolica Skałki może niebawem się zmienić

 • Dodano: 2021-05-15 08:30, aktualizacja: 2021-05-14 13:15

Działka przy ulicy Parkowej 11 w Świętochłowicach zostanie sprzedana. Miasto zdecydowało się na ten krok ze względów ekonomicznych. Wartość nieruchomości oszacowano 220 000 złotych netto.Ogłoszenie o sprzedaży działki znajdującej się w pobliżu świętochłowickiej Skałki zostało opublikowane przez magistrat 15 kwietnia. To nieruchomość gruntowa i niezabudowana, która położona jest w jednym z atrakcyjniejszych zakątków Świętochłowic, czyli w rejonie Kąpieliska „Skałka” przy Alei Parkowej 11. 

Jak czytamy w ogłoszeniu przetargowym, działka posiada bezpośredni dostęp do drogi publicznej, a w niewielkim oddaleniu znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe oraz skomunikowanie z węzłem Drogowej Trasy Średnicowej. Nieruchomość ta jest częściowo ogrodzona. W granicach nieruchomości znajduje się sieć energetyczna, brak jest wody, kanalizacji, gazu, sieci grzewczej.

- Ponadto gmina Świętochłowice z tej nieruchomości nie korzysta i nie ma co do niej żadnych planów. Z uwagi na fakt, że nieruchomość jest objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego dla obszaru położonego w północno-zachodniej części miasta Świętochłowice ograniczonego granicą administracyjną miasta, ulicą Chorzowską oraz projektowaną drogą północ-południe (Ś), powinna stanowić potencjalnie atrakcyjną dla inwestorów ofertę – czytamy w odpowiedzi na interpelację radnego.

Co może powstać na wspomnianej działce? 

Okazuje się, że zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego są to tereny zabudowy usługowej. Zapis ten doprecyzowano, wyjaśniając, że można tu prowadzić działalność związaną ze sportem i rekreacją. Dopuszcza się także inne opcje, ponieważ są to także tereny rozmieszczenia obiektów handlowych o powierzchni sprzedaży powyżej 2000 m2, tereny zabudowy usługowej realizowane jako uzupełnienie przeznaczenia podstawowego, z zakazem samodzielnego funkcjonowania, a także usługi handlu i gastronomii. 

- Z postanowień MPZP wynika jednoznacznie, że inwestor może na tym terenie rozpocząć inwestycje z perspektywą wykonywania dość wąsko określonych usług, które gmina Świętochłowice już świadczy na terenach OSiR Skałka – wskazują przedstawiciele magistratu.

Jak wskazano, sprzedaż działki przy Skałce to konsekwencja działań zmierzających do pełnego zagospodarowania terenu wokół OSiRu.

Zobacz także

Komentarze (11)    dodaj komentarz »

 • Fik

  A ile ktosiek zapłacił, bo jest tylko wspomniane o wartości szacunkowej a słowa nie ma o kwocie końcowej

 • Maria

  Jak to miasto wyglada? Brud , kwietniki w Centrum na głównej ulicy puste, słuzą jako kosze na śmieci, nie stać nas na parę kwiatków? Moze trochę premii mniej a będzie na kwiaty, Wstyd!!!!!!

 • ino

  Musi być na kasę dla kierownictwa MPGL I MPUK

 • Podatnik

  A nie lepiej ze względów EKONOMICZNYCH zredukować zatrudnienie w UM ,? Kilka lokalizacji pęka w szwach mieszkańców ubywa a urzędników przybywa Miało być tanie i PRZYJAZNE MIASTO a jest Bizancjum jak za Delfina

 • Rachuba

  Za Delfina to był [...] NA KÒŁKACH a nie bizancjum :) wiem to

 • Mysl

  Zobacz MPGL znajome i znajomi króliczka bez kompetencji bez wiedzy ,rozeznania często aroganccy Tak to ma wyglądać ? Jakie są koszta utrzymania takich przerostów zatrudnienia

 • Ja

  Skończy się na zabudowie mieszkaniowej? Wystąpią do RM o zmianę zgodnie z ustawą "Lex Developer", w myśl zasady tanio kupić drogo sprzedać. Zobaczymy co się będzie działo.

 • Adam

  Wszystko rudy sprzeda, a miasto z torbami puści

 • Mis

  Nie źle gorol was wysprzedaje

 • tom91

  Beger do wymiany!!!

 • Hmmm

  Ze względów ekonomicznych? Przecież podobno Świony wyszły już na prostą, a tu takie sprzedaże?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.