Wiadomości z Świętochłowic

Działka przy ul. Parkowej wystawiona na sprzedaż. Okolica Skałki może niebawem się zmienić

 • Dodano: 2021-05-15 08:30, aktualizacja: 2021-05-14 13:15

Działka przy ulicy Parkowej 11 w Świętochłowicach zostanie sprzedana. Miasto zdecydowało się na ten krok ze względów ekonomicznych. Wartość nieruchomości oszacowano 220 000 złotych netto.Ogłoszenie o sprzedaży działki znajdującej się w pobliżu świętochłowickiej Skałki zostało opublikowane przez magistrat 15 kwietnia. To nieruchomość gruntowa i niezabudowana, która położona jest w jednym z atrakcyjniejszych zakątków Świętochłowic, czyli w rejonie Kąpieliska „Skałka” przy Alei Parkowej 11. 

Jak czytamy w ogłoszeniu przetargowym, działka posiada bezpośredni dostęp do drogi publicznej, a w niewielkim oddaleniu znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe oraz skomunikowanie z węzłem Drogowej Trasy Średnicowej. Nieruchomość ta jest częściowo ogrodzona. W granicach nieruchomości znajduje się sieć energetyczna, brak jest wody, kanalizacji, gazu, sieci grzewczej.

- Ponadto gmina Świętochłowice z tej nieruchomości nie korzysta i nie ma co do niej żadnych planów. Z uwagi na fakt, że nieruchomość jest objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego dla obszaru położonego w północno-zachodniej części miasta Świętochłowice ograniczonego granicą administracyjną miasta, ulicą Chorzowską oraz projektowaną drogą północ-południe (Ś), powinna stanowić potencjalnie atrakcyjną dla inwestorów ofertę – czytamy w odpowiedzi na interpelację radnego.

Co może powstać na wspomnianej działce? 

Okazuje się, że zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego są to tereny zabudowy usługowej. Zapis ten doprecyzowano, wyjaśniając, że można tu prowadzić działalność związaną ze sportem i rekreacją. Dopuszcza się także inne opcje, ponieważ są to także tereny rozmieszczenia obiektów handlowych o powierzchni sprzedaży powyżej 2000 m2, tereny zabudowy usługowej realizowane jako uzupełnienie przeznaczenia podstawowego, z zakazem samodzielnego funkcjonowania, a także usługi handlu i gastronomii. 

- Z postanowień MPZP wynika jednoznacznie, że inwestor może na tym terenie rozpocząć inwestycje z perspektywą wykonywania dość wąsko określonych usług, które gmina Świętochłowice już świadczy na terenach OSiR Skałka – wskazują przedstawiciele magistratu.

Jak wskazano, sprzedaż działki przy Skałce to konsekwencja działań zmierzających do pełnego zagospodarowania terenu wokół OSiRu.

Komentarze (11)    dodaj »

 • Fik

  A ile ktosiek zapłacił, bo jest tylko wspomniane o wartości szacunkowej a słowa nie ma o kwocie końcowej

 • Maria

  Jak to miasto wyglada? Brud , kwietniki w Centrum na głównej ulicy puste, słuzą jako kosze na śmieci, nie stać nas na parę kwiatków? Moze trochę premii mniej a będzie na kwiaty, Wstyd!!!!!!

 • ino

  Musi być na kasę dla kierownictwa MPGL I MPUK

 • Podatnik

  A nie lepiej ze względów EKONOMICZNYCH zredukować zatrudnienie w UM ,? Kilka lokalizacji pęka w szwach mieszkańców ubywa a urzędników przybywa Miało być tanie i PRZYJAZNE MIASTO a jest Bizancjum jak za Delfina

 • Rachuba

  Za Delfina to był [...] NA KÒŁKACH a nie bizancjum :) wiem to

 • Mysl

  Zobacz MPGL znajome i znajomi króliczka bez kompetencji bez wiedzy ,rozeznania często aroganccy Tak to ma wyglądać ? Jakie są koszta utrzymania takich przerostów zatrudnienia

 • Ja

  Skończy się na zabudowie mieszkaniowej? Wystąpią do RM o zmianę zgodnie z ustawą "Lex Developer", w myśl zasady tanio kupić drogo sprzedać. Zobaczymy co się będzie działo.

 • Adam

  Wszystko rudy sprzeda, a miasto z torbami puści

 • Mis

  Nie źle gorol was wysprzedaje

 • tom91

  Beger do wymiany!!!

 • Hmmm

  Ze względów ekonomicznych? Przecież podobno Świony wyszły już na prostą, a tu takie sprzedaże?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również