Wiadomości z Świętochłowic

Fajerwerki mogą być niebezpieczne

  • Dodano: 2008-12-28 10:00, aktualizacja: 2008-12-28 13:24

Okres Nowego Roku i karnawału związany jest z zakupem materiałów pirotechnicznych i sztucznych ogni. Zgodnie z obowiązującymi przepisami istnieje całkowity zakaz ich sprzedaży dzieciom i młodzieży do lat 18. Sprzedawcy, który naruszy zakaz grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Ponadto przepisy nakładają obowiązek oznaczenia wyrobu pirotechnicznego poprzez określenie: nazwy i klasy wyrobu, numeru obowiązującej normy, nazwy i adresu producenta lub importera oraz wyposażenie wyrobu w polską instrukcję użytkowania.

Sprzedaż wyrobów bez oznakowania lub oznaczonych nieprawidłowo stanowi wykroczenie zagrożone karą ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 zł.

Pamiętajmy!!!

- zakupione petardy powinny mieć polski atest, nie kupujmy petard niewiadomego pochodzenia bez polskich oznaczeń i instrukcji obsługi,
- nie odpalajmy petard w stanie nietrzeźwym oraz w miejscach i okolicznościach mogących narazić na niebezpieczeństwo inne osoby,
- nieletni podczas odpalania przez osoby dorosłe fajerwerków powinni być pod czujną opieką.

(KMP w Bytomiu)

Źródło: www.kat.tvp.pl

"Informacje z regionu TVP Katowice".

Komentarze (2)    dodaj »

  • internauta

    tak to trochę nie bezpieczne ale ładne

  • akacja

    To jest niebezpieczne nie tylko dla ludzi.Najbardziej zawsze ucierpia zwierzeta bo boja sie hukow wystrzalow i dziwnych swiatelek.Powinni calkowicie zlikwidowac to szalenstwo i wycofac ze sprzedazy.Grudzien to szalony miesiac i nienawidze tej pory roku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również