Wiadomości z Świętochłowic

[Foto] ABC Ekonomii i ABC Empatii już w Świętochłowicach

  • Dodano: 2022-03-09 08:15, aktualizacja: 2022-03-09 08:39

W dniu 7 marca w świętochłowickim urzędzie odbyło się spotkanie, podczas którego miasto otrzymało komplety podręczników ABC Ekonomii i ABC Empatii.

Wręczono komplety książek dla uczniów

Jest to projekt Fundacji Rodziny Czepczyńskich, który zyskał ogromną popularność wśród placówek edukacyjnych czy szpitali. Komplety materiałów dzięki zaangażowaniu członków fundacji oraz działaczy trafiły już do ponad 750 przedszkoli i ponad 700 szkół w całej Polsce i stale osiągają coraz większy zasięg.

Podczas wizyty w urzędzie senator Marek Plura wraz z fundatorem Fundacji Rodziny Czepczyńskich wręczył Prezydentowi Miasta Świętochłowice komplety książek, które zasilą miejskie placówki i pozwolą w przystępny sposób uczyć się świętochłowickim dzieciom, jak zachowywać się w kontakcie z niepełnosprawnym rówieśnikiem, a także, czym są pieniądze i jak nimi dysponować.

ABC Ekonomii to pakiet książek mający na celu:

  • zwiększenie wiedzy oraz umiejętności dzieci i młodzieży związanych z zagadnieniami dotyczącymi ekonomii, finansów i przedsiębiorczości
  • wsparcie metodyczne nauczycieli, wychowawców i rodziców i wyposażenie ich w wartościowe materiały edukacyjne
  • ABC Empatii to projekt, który poprzez edukację najmłodszych ma za zadanie likwidację barier i stereotypów związanych z osobami z niepełnosprawnościami, a także zmianę myślenia i negatywnych postaw. Pięknie przygotowany i prosto napisany zestaw materiałów książkowych pomoże dzieciom i opiekunom zapoznać się tematem różnic pomiędzy rówieśnikami.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.