Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Fryzjerski zawrót głowy w Zespole Szkół Technicznych i Zawodowych

  • Dodano: 2020-02-18 08:30, aktualizacja: 2020-02-18 08:36

Dzieje się w Zespole Szkół Technicznych i Zawodowych! Klasy fryzjerskie nie próżnują i systematyczne się szkolą, aby rozwijać swoje umiejętności.

W styczniu w murach ZSTiZ odbyło się szkolenie z koloryzacji, w którym uczestniczyli nasi niezwykle zdolni młodzi adepci fryzjerstwa.

Podczas praktycznych warsztatów uczniowie przekonali się, że bogata kolorystyka oraz nowoczesne techniki koloryzacji włosa dają duże możliwości fryzjerom oraz klientom. Warsztaty poprowadził Pan Maciej Wójciak z firmy Koloryzacje.com. To nie jedyne warsztaty jakie odbyły się w ostatnim czasie w Zespole Szkół Technicznych i Zawodowych. W końcu również męska społeczność szkoły i zaproszeni goście mogli zaprezentować się jako modele. Na początku lutego, podczas warsztatów barberskich, prowadzonych przez Pana Dawida Kawczyńskiego - laureata konkursów Top City Barber, Mistrza Polski Barberingu 2019 na Targach LOOK i beautyVISION, nasi początkujący fryzjerzy mieli możliwość poznania technik strzyżenia męskiego.

Jednak nie samą nauką człowiek żyje i kiedyś przychodzi czas na zaprezentowanie swoich umiejętności fryzjerskich. Taką okazje miały uczennice klas fryzjerskich podczas eliminacji do konkursu X Edycji Ligi Młodych Kreatorów. Tematem tegorocznej edycji były znaki zodiaku. Szkolny etap, który odbył się w miniony poniedziałek, wygrały uczennice klasy pierwszej -  Marta Mróz i Nicola Łukawska, które będą reprezentowały szkołę w kolejnych etapach konkursu.

Mija 5 miesiąc nauki, a w naszej szkole wiele się dzieje. Na nudę podczas zajęć praktycznych i szkoleń przyszli fryzjerzy nie mogą narzekać. A pomyśleć, że jeszcze pięć miesięcy przed nami. Oj, będzie się działo!

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.