Wiadomości z Świętochłowic

Gorczycki Festiwal ma swój finał w Świętochłowicach!

  • Dodano: 2022-09-21 08:00, aktualizacja: 2022-09-21 08:15

W niedzielę 2 października w Świętochłowicach odbędzie się koncert finałowy Międzynarodowego Festiwalu im. Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego. Wstęp wolny.

Międzynarodowy Festiwal im. Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego

17. edycję Festiwalu zakończy koncert 2 października 2022 roku o godz. 18.00 w Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach. Światowej klasy artyści – Marek Toporowski, Łukasz Długosz oraz Agata Kielar-Długosz zaprezentują unikatowy program z innowacyjnymi pomysłami barokowych i współczesnych kompozytorów oraz zmiany, jakie zaszły pomiędzy tymi epokami na gruncie tych samych form muzycznych oraz instrumentacji.

Współczesne brzmienia fletów i klawesynu będziemy mieli okazję usłyszeć w utworach Frisium na 2 flety i klawesyn Krzysztofa Baculewskiego oraz w L-Sonacie na 2 flety i basso continuo z cyklu „Reportaże” Grażyny Pstrokońskiej-Nawratil.

Wyjątkowość koncertu podkreśla fakt premierowego wykonania kompozycji Ignacego Zalewskiego – Trio Modern na 2 flety i klawesyn oraz Muzyki aniołów Adama Wesołowskiego, utworu dedykowanego Świętochłowicom w 75. rocznicę nadania praw miejskich.

Wykonawcy tego wyjątkowego koncertu to muzycy o światowej randze i wspaniałych dokonaniach artystycznych.

Finałowy koncert z pewnością będzie niepowtarzalnym wydarzeniem muzycznym, podsumowującym tegoroczną edycję Międzynarodowego Festiwalu im. Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego, której przyświeca, jak zawsze, idea promowania muzyki dawnej w najlepszych wykonaniach.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

Gorczycki Festiwal ma swój finał w Świętochłowicach!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również