Wiadomości z Świętochłowic

ICE - kontakt zapisany w telefonie może ocalić Ci życie

 • Dodano: 2019-10-09 08:15, aktualizacja: 2019-10-08 09:31

In Case of Emergency – oznacza „w nagłym wypadku”. Jest to międzynarodowy skrót informujący o tym, do kogo powinni zadzwonić ratujący osobę poszkodowaną w nagłym wypadku. Skrót ICE możemy wpisać bezpośrednio do telefonu komórkowego lub na oddzielnej kartce, którą będziemy nosić przy sobie.

Bardzo często telefon komórkowy jest jedynym przedmiotem, jaki znajduje się przy osobie podczas wypadku drogowego lub nagłego zasłabnięcia. ICE pozwala na błyskawiczne odnalezienie właściwej osoby z książki kontaktów telefonu zawierającej przeważnie kilkaset numerów. Dzięki temu służby ratunkowe, Policja i Straż Pożarna mogą szybko powiadomić najbliższych poszkodowanego i uzyskać ważne informacje o nim, niezbędne do ratowania jego życia i zdrowia. Aby zwiększyć prawdopodobieństwo skontaktowania się z osobą mogącą udzielić informacji, można umieścić w telefonie więcej numerów takich osób oznaczając je kolejno: ICE1, ICE2, ICE3 - Imię + nazwisko + telefon. Pomysł ten jest łatwy w realizacji i nic nie kosztuje, a może okazać się bardzo użyteczny.

Komentarze (4)    dodaj »

 • vovtek81

  W telefonie ? Co odblokować telefon bo inaczej się nie da ! Mam w portfelu kartę ICE, epikryzę choroby i wynika badania na grupę krwi. W telefonie (markowym) tego nie dało się zapisać na ekranie blokady. Bajki zostawcie braciom Grimm !

 • gośćzk

  Akurat wynik badania krwi jest zbędny, bo w razie wypadku i tak robią swoje badania. Bywało już, że ktoś miał jakiś tatuaż, albo opaskę z grupą krwi, która nie była zgodna z rzeczywistością i wtedy ktoś może odpowiedzieć za podanie niewłaściwej krwi. Dlatego i tak sprawdzą to po swojemu. Tam na wyniki czeka się mniej niż idąc na normalne badania.

 • Ania

  Bez odblokowania telefonu można włączyć połączenia alarmowe. Bez problemu ustawia się tam ICE. Mam u siebie tak zrobione i wiem że to możliwe..

 • mamuśka

  Mam zapisany tak telefon od najbliżysz a prócz tego mam karte ICE gdzie zapisane są 3 numery telefonu w razie......

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również