Wiadomości z Świętochłowic

II faza robót na ul. Katowickiej w Świętochłowicach. Kierowców czekają objazdy!

  • Dodano: 2023-05-12 05:45, aktualizacja: 2023-05-12 05:57

W dniu 15.05.2023 r. planowane jest wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu w związku z przystąpieniem do I etapu II fazy robót związanych z realizacją inwestycji przez Spółkę Tramwaje Śląskie S.A. pn.: "Przebudowa infrastruktury tramwajowej w Świętochłowicach w ciągu ul. Katowickiej, od granicy z Chorzowem do ul. Żołnierskiej".

Zostaną wprowadzone trasy objazdowe

W I etapie II fazy robót prace będą prowadzone na odcinku ul. Katowickiej od skrzyżowania z ul. Tunelową do skrzyżowania z ul. Wolności w Chorzowie. W związku z powyższym zostaną wprowadzone trasy objazdowe. Dojazd zarówno od Świętochłowic do ul. Armii Krajowej w Chorzowie jak i dojazd od Chorzowa do ul. Katowickiej w Świętochłowicach zostanie wyznaczony przez ul. Żołnierską, Drogową Trasę Średnicową (DTŚ) oraz ul. Dąbrowskiego w Chorzowie.

Jednocześnie w ramach I etapu zostaną zabudowane rozjazdy tramwajowe na deptaku ul. Katowickiej na odcinku pomiędzy skrzyżowaniami ul. Pocztowej i ul. Szkolnej celem zapewnienia prawidłowej obsługi pasażerskiej na czas planowanych robót. W związku z powyższym zostanie wprowadzona autobusowa komunikacja zastępcza.

Czas trwania prac I etapu to ok. 3 miesiące.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również