Wiadomości z Świętochłowic

Industriada 2019 w Świętochłowicach: Za nami moc atrakcji przy KWK Polska

 • Dodano: 2019-06-08 22:45

Industriada 2019 dobiega końca. W Świętochłowicach tegoroczne Święto Szlaku Zabytków Techniki celebrowano przy Wieżach KWK Polska oraz w Muzeum Powstań Śląskich.


Towarzyszyliśmy uczestnikom wydarzeń organizowanych przy wieżach KWK Polska. Odbyły się tutaj m.in. otwarte zawody rowerowe po małej pętli na parkingu obiektu, gyszynk na geburstag, czyli warsztaty plastyczne, podczas których przygotowano m.in. maski i papierowe kwiaty. Natomiast Wieczór zainaugurowano spektaklem dla dzieci pt. „Zuzanka i Utopce”. To bajka o tym, jak Zuzanka poszła w kumy do utopców, przypomina nie tylko piękno śląskiej gwary, ale przede wszystkim mówi o ponadczasowych wartościach, takich jak przyjaźń.

Natomiast w finale odbył się bal plenerowy z Boba Jazz Band pod Wieżą Kozłową. Boba Jazz Band to jeden z najlepszych polskich i czołowych w Europie zespołów wykonujących swingujący jazz tradycyjny w najczystszej postaci. Nagrodzono też uczestników Industriady, którzy wzięli udział w wydarzeniu ubrani w gustowne stroje z przełomu lat 20-tych i 30-tych.


To jednak nie koniec świętowania, ponieważ w niedzielę, 9 czerwca, w Muzeum Powstań Śląskich  odbędzie się „Brunch u Donnersmarcków”, który rozpocznie się o godzinie 10.00 w Muzeum Powstań Śląskich, a o godz. 13.00 rozpocznie się spacer industrialny po Świętochłowicach. Uczestnicy zwiedzą m.in. dawną Dyrekcję Kopalń i Hut, Kościół św. Piotra i Pawła (wotum  po szczęśliwym uratowaniu 43 górników z zalanego szybu „Zimnol” na kopalni Deutschland w 1884 roku), czy Wieże KWK Polska itd.

Industriada w Świętochłowicach

Komentarze (5)    dodaj »

 • Mieszkaniec

  Zlot debi...Napisalem ze nie bylo żadnych atrakcji które by zachecily dzieciaki do pozostania.Malowanie twarzy?To ja mogę w domu. Dlatego w czasie indiustrady nie byl wykorzystany potencjal kwk2wierze.Za Kostempskiego bylo gorzej? HAHA dobre sobie na samym Maleńczuku bylo ok kilka set osob.Nie piszecie ze Kostempski przez to zasłużył miasto a Berger oszczędza bo to się robi nudne i prymitywne.

 • Mieszkaniec

  Kolejna)porażka wladz,frekwencją tyle co kot naplakal zainteresowanych a zarazem znudzonych obserwatorów bylo ok 20-30.Żadnych pomysłów i atrakcji co by przykuć uwage najmlodszych.Dobrze wybrałem sie do Bytomia na kolej waskotorowa wraz z zwiedzaniem kopalni srebra.

 • Ala

  Według ciebie nowy prezydent zamknął kopalnie srebra i kolej waskotorowa w Swietochlowicach i przeniósł te atrakcje do Bytomia ?Czy o co masz pretensje?

 • Bogdan

  I tak było lepiej niż za delfina, bo wtedy tylko świta przychodziła na tego typu imprezy.

 • Ehhhh

  A co u nas byś chciał? Kolej wąskotorową czy kopalnie? Tak gadasz jakby aktualne władze pozamykały wszystkie atrakcje techniczne w mieście... U nas po prostu nic nie ma prócz tych wież... Możnaby ewentualnie jeszcze odkupić wieżę ciśnień, ale nawet poprzednie władze nic z tym nie zrobiły.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również