Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Jacek Kamiński w oświadczeniu: wypowiedź Zbigniewa Nowaka oparta jest w 100% na faktach

 • Dodano: 2020-03-10 16:00

Jacek Kamiński, świętochłowicki radny oraz prezes stowarzyszenia Przyjazne Świętochłowice w nadesłanym do redakcji oświadczeniu komentuje sprawę głośnego, anonimowego nagrania, które oskarża byłego wiceprezydenta Bartosza Karcza oraz byłego dyrektora świętochłowickiego Centrum Integracji Społecznej o mobbing i wykorzystywanie pracowników.

Wcześniej publikowaliśmy również oświadczenie Bartosza Karcza, Kamila Wójcika, a także występującego na nagraniu Zbigniewa Nowaka w artykułach: Anonimowe nagranie oskarża B. Karcza i K. Wójcika o mobbing i wykorzystywanie pracowników oraz Były dyrektor CIS Kamil Wójcik: "opublikowane nagranie to element brudnej gry politycznej"

Teraz swój głos w sprawie zabrał również Jacek Kamiński - poniżej pełna treść nadesłanego do redakcji oświadczenia.  

Oświadczenie Jacka Kamińskiego, prezesa stowarzyszenia Przyjazne Świętochłowice:

Szanowni Mieszkańcy,

W dniu wczorajszym został opublikowany materiał pt. "Panowie na Włościach" opisujący olbrzymią skalę nieprawidłowości w Centrum Integracji Społecznej w Świętochłowicach – Lipinach. Pokazano w nim haniebne naszym zdaniem metody wykorzystywania pracowników tej placówki do prywatnych i wyborczych celów.

W związku z tym oświadczamy, jak poniżej: 

1. Wiedzę o nadużyciach w CIS mieliśmy od bardzo dawna. Od wielu miesięcy zresztą zajmuje się nimi prokuratura. Nam pozostaje pochylić czoła nad odwagą osób, które postanowiły o tych strasznych rzeczach opowiedzieć. Wspieramy je całym sercem i nigdy więcej nie dopuścimy, aby tego typu sytuacje mogły się kiedykolwiek w naszym mieście powtórzyć. Chcemy też Państwu przekazać, że postępowanie w prokuraturze prowadzone jest w kierunku zorganizowanej grupy przestępczej, co mówi samo za siebie.

2. W trakcie realizacji tego materiału zostaliśmy poproszeni o przedstawienie omawianych w nim sytuacji, a szczególnie dotyczących akcji drukowania materiałów wyborczych w Urzędzie Miejskim. Wypowiedź Przewodniczącego RM Zbigniewa Nowaka, oparta jest w 100% na faktach, jakie wówczas miały miejsce. Większość z nas była także wtedy na miejscu i na żywo relacjonowaliśmy wszystko, co tam się działo.

3. Jesteśmy podobnie zbulwersowani, że próbowano te sprawy umorzyć, a jednocześnie bardzo zadowoleni, że sądy wznawiają nie tylko te postępowania, dzięki czemu mamy nadzieję, winni poniosą odpowiedzialność.

Dobrze wiecie, że obiecaliśmy Wam – naszym wyborcom, że dołożymy wszelkich starań, aby wszystkie wymagające wyjaśnienia i rozliczenia złe uczynki nieodpowiedzialnych osób z obozu poprzedniej władzy znalazły swoje zakończenie tam, gdzie znaleźć powinny. Czyli w wymiarze sprawiedliwości. Świętochłowiczanie na to zasługują 

prezes 
Przyjazne Świętochłowice Stowarzyszenie
Jacek Kamiński

Zobacz także

Komentarze (103)    dodaj komentarz »

 • Tom

  Kostempski i Karcz won ze świon won won na zawsze won

 • Aras

  KOSTEMPSKI ODDAJ NASZE 100 MILIONÓW - obłudniku przestań zaczepiać ludzi na ulicy czuć alkohol od ciebie na kilometr....

 • Joker

  Historia lubi się powtarzać.Stańczyk rzutem na taśmie wygrał z przewagą 122 głosów.Na dzień dzisiejszy ok tyle brakuje podpisów pod referendum a tu już Sonia nie pomoże.

 • KOSTEMPSKIE WON

  ŁYSY DELFINIE BIER SWOJĄ STARĄ BARBI I WYNOŚ SIE GOROLU

 • No cieszę się

  Jeszcze tylko referendum z uczestnictwem 10.000 tys. mieszkańcôw i znowu będziemy na stołkach.Ha ha ha ha.

 • mieszkaniec

  J Obecną Władzę i koniec kadencji, teraz zobaczą Świętochłowice i Chorzów jak idzie kilka baniek na kampanię, jak to się robi, żarty się skończyły. Teraz Państwo zrobi sobie jaja z tych łapserdaków. Najlepsze lody w Świętochłowicach robi mieszkaniec Chorzowa, polecam, tak jak ten spec od bezpieczeństwa, nikt lepiej niepołyka.

 • H.

  Już Julian Tuwim pisał o Słońcu Magistratu w wierszu Lokomotywa ,w przekładzie M.Makuli brzmi tak :..... W pierwszym wagonie same gorole,co przyjechali na Śląsk na kole , ........... jedyn sie wkupioł,drugi sie WŻYNIOŁ , i tak sie gorol na Ślonsku plynioł , dzisioj gorole rzondzom już wszyndzie , w cugu , w robocie I NA URZYNDZIE

 • Areczek

  Te cale srowarzyszenie dla Świętochłowic to Delfin i jego chlopak Karcz. Nakradli juz dosc , prawie miasto splajtowalo. Teraz rozliczenie i wiezienie.Dziekuje za uwage.

 • Mmm

  gorole są jak cyganie

 • hanys

  a nojwiynkszy gorol toś je TY

 • Rex

  Film jest ,kolej na nagrania - poszukiwany kelner i knajpa z ośmiorniczkami.

 • oliwier

  Może Jacek Kamiński opowie nam jak to jest dostawać gigantyczne pieniądze w MPUK/MPGK?

 • Jaca

  o takie rzeczy najlepiej zapytać Pana Karcza

 • Tadeusz

  Prawda wyszła na jaw! Bardzo dobrze!

 • Kostempskie WON

  Karcz i Kostempski wstydu nie macie , SKANDAL W ŚWIĘTOCHŁOWICACH , wystarczy pisać w internet PO PROSTU ZGROZA...

 • VERA

  NARESZCIE PROKURATURA I CBA WZIĘLI SIĘ ZA ŁYSEGO DELFINA I KARCZA - GDZIE JEST PANI EWA BYŁY SEKRETARZ MIASTA POSZUKIWANA OD 2 LAT PRZEZ POLICJĘ. PANIE KOSTEMPSKI I KARCZ WASZE MIEJSCE JEST W WIĘZIENIU.

 • Ofiara skarpetkowa

  Przyjaźni,a raczej służby specjalne przyjaznych,zapomniały o pani S.K.Bo chyba nikt normalny (oprócz przyjaznych)nie wierzy ,źe Koterski mógłby wrócić na tron.Ale Sonia?Bardzo chętnie zobaczýłbym jak kobieta zdradzona się opłaca. ...Proponuje kolejny tajny film z tajnym Zbyszkiem w tajnym miejscu z tajnym ofiarami ,ale tym razem oczerniający Sonię K.Beger !!!! Kobiety takich rzeczy nie zapomijają. ......

 • zola

  A słynny OFICER o którym miało być tak głośno nawet film miał być o czym ochoczo informował na swej zabagnionej stronie znany już wszystkim fachowiec z mpgl i co scenariusza brakło czy się okazało że ktoś jest za cienki w uszach. A może sam prezio wypowie się też w sprawie czy prawdą jest aby komukolwiek z spółki mpgl (mam na myśli pracowników) umorzono dług w stosunku do tej spółki.

 • John

  Dowiemy się i o soni

 • Cool

  Ale że co, że Sonia też temu dyrektorkowi prała fuzekle? No jaja świata

12345

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.