Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Jacek Kamiński w oświadczeniu: wypowiedź Zbigniewa Nowaka oparta jest w 100% na faktach

 • Dodano: 2020-03-10 16:00

Jacek Kamiński, świętochłowicki radny oraz prezes stowarzyszenia Przyjazne Świętochłowice w nadesłanym do redakcji oświadczeniu komentuje sprawę głośnego, anonimowego nagrania, które oskarża byłego wiceprezydenta Bartosza Karcza oraz byłego dyrektora świętochłowickiego Centrum Integracji Społecznej o mobbing i wykorzystywanie pracowników.

Wcześniej publikowaliśmy również oświadczenie Bartosza Karcza, Kamila Wójcika, a także występującego na nagraniu Zbigniewa Nowaka w artykułach: Anonimowe nagranie oskarża B. Karcza i K. Wójcika o mobbing i wykorzystywanie pracowników oraz Były dyrektor CIS Kamil Wójcik: "opublikowane nagranie to element brudnej gry politycznej"

Teraz swój głos w sprawie zabrał również Jacek Kamiński - poniżej pełna treść nadesłanego do redakcji oświadczenia.  

Oświadczenie Jacka Kamińskiego, prezesa stowarzyszenia Przyjazne Świętochłowice:

Szanowni Mieszkańcy,

W dniu wczorajszym został opublikowany materiał pt. "Panowie na Włościach" opisujący olbrzymią skalę nieprawidłowości w Centrum Integracji Społecznej w Świętochłowicach – Lipinach. Pokazano w nim haniebne naszym zdaniem metody wykorzystywania pracowników tej placówki do prywatnych i wyborczych celów.

W związku z tym oświadczamy, jak poniżej: 

1. Wiedzę o nadużyciach w CIS mieliśmy od bardzo dawna. Od wielu miesięcy zresztą zajmuje się nimi prokuratura. Nam pozostaje pochylić czoła nad odwagą osób, które postanowiły o tych strasznych rzeczach opowiedzieć. Wspieramy je całym sercem i nigdy więcej nie dopuścimy, aby tego typu sytuacje mogły się kiedykolwiek w naszym mieście powtórzyć. Chcemy też Państwu przekazać, że postępowanie w prokuraturze prowadzone jest w kierunku zorganizowanej grupy przestępczej, co mówi samo za siebie.

2. W trakcie realizacji tego materiału zostaliśmy poproszeni o przedstawienie omawianych w nim sytuacji, a szczególnie dotyczących akcji drukowania materiałów wyborczych w Urzędzie Miejskim. Wypowiedź Przewodniczącego RM Zbigniewa Nowaka, oparta jest w 100% na faktach, jakie wówczas miały miejsce. Większość z nas była także wtedy na miejscu i na żywo relacjonowaliśmy wszystko, co tam się działo.

3. Jesteśmy podobnie zbulwersowani, że próbowano te sprawy umorzyć, a jednocześnie bardzo zadowoleni, że sądy wznawiają nie tylko te postępowania, dzięki czemu mamy nadzieję, winni poniosą odpowiedzialność.

Dobrze wiecie, że obiecaliśmy Wam – naszym wyborcom, że dołożymy wszelkich starań, aby wszystkie wymagające wyjaśnienia i rozliczenia złe uczynki nieodpowiedzialnych osób z obozu poprzedniej władzy znalazły swoje zakończenie tam, gdzie znaleźć powinny. Czyli w wymiarze sprawiedliwości. Świętochłowiczanie na to zasługują 

prezes 
Przyjazne Świętochłowice Stowarzyszenie
Jacek Kamiński

Zobacz także

Komentarze (100)    dodaj komentarz »

 • Tom

  Kostempski i Karcz won ze świon won won na zawsze won

 • Joker

  Historia lubi się powtarzać.Stańczyk rzutem na taśmie wygrał z przewagą 122 głosów.Na dzień dzisiejszy ok tyle brakuje podpisów pod referendum a tu już Sonia nie pomoże.

 • No cieszę się

  Jeszcze tylko referendum z uczestnictwem 10.000 tys. mieszkańcôw i znowu będziemy na stołkach.Ha ha ha ha.

 • mieszkaniec

  J Obecną Władzę i koniec kadencji, teraz zobaczą Świętochłowice i Chorzów jak idzie kilka baniek na kampanię, jak to się robi, żarty się skończyły. Teraz Państwo zrobi sobie jaja z tych łapserdaków. Najlepsze lody w Świętochłowicach robi mieszkaniec Chorzowa, polecam, tak jak ten spec od bezpieczeństwa, nikt lepiej niepołyka.

 • H.

  Już Julian Tuwim pisał o Słońcu Magistratu w wierszu Lokomotywa ,w przekładzie M.Makuli brzmi tak :..... W pierwszym wagonie same gorole,co przyjechali na Śląsk na kole , ........... jedyn sie wkupioł,drugi sie WŻYNIOŁ , i tak sie gorol na Ślonsku plynioł , dzisioj gorole rzondzom już wszyndzie , w cugu , w robocie I NA URZYNDZIE

 • Mmm

  gorole są jak cyganie

 • hanys

  a nojwiynkszy gorol toś je TY

 • Rex

  Film jest ,kolej na nagrania - poszukiwany kelner i knajpa z ośmiorniczkami.

 • oliwier

  Może Jacek Kamiński opowie nam jak to jest dostawać gigantyczne pieniądze w MPUK/MPGK?

 • Jaca

  o takie rzeczy najlepiej zapytać Pana Karcza

 • Tadeusz

  Prawda wyszła na jaw! Bardzo dobrze!

 • Kostempskie WON

  Karcz i Kostempski wstydu nie macie , SKANDAL W ŚWIĘTOCHŁOWICACH , wystarczy pisać w internet PO PROSTU ZGROZA...

 • VERA

  NARESZCIE PROKURATURA I CBA WZIĘLI SIĘ ZA ŁYSEGO DELFINA I KARCZA - GDZIE JEST PANI EWA BYŁY SEKRETARZ MIASTA POSZUKIWANA OD 2 LAT PRZEZ POLICJĘ. PANIE KOSTEMPSKI I KARCZ WASZE MIEJSCE JEST W WIĘZIENIU.

 • Ofiara skarpetkowa

  Przyjaźni,a raczej służby specjalne przyjaznych,zapomniały o pani S.K.Bo chyba nikt normalny (oprócz przyjaznych)nie wierzy ,źe Koterski mógłby wrócić na tron.Ale Sonia?Bardzo chętnie zobaczýłbym jak kobieta zdradzona się opłaca. ...Proponuje kolejny tajny film z tajnym Zbyszkiem w tajnym miejscu z tajnym ofiarami ,ale tym razem oczerniający Sonię K.Beger !!!! Kobiety takich rzeczy nie zapomijają. ......

 • zola

  A słynny OFICER o którym miało być tak głośno nawet film miał być o czym ochoczo informował na swej zabagnionej stronie znany już wszystkim fachowiec z mpgl i co scenariusza brakło czy się okazało że ktoś jest za cienki w uszach. A może sam prezio wypowie się też w sprawie czy prawdą jest aby komukolwiek z spółki mpgl (mam na myśli pracowników) umorzono dług w stosunku do tej spółki.

 • John

  Dowiemy się i o soni

 • Cool

  Ale że co, że Sonia też temu dyrektorkowi prała fuzekle? No jaja świata

 • Blondyn

  Nie wierzę w ani jedno słowo na temat mobbingu w tym filmie.Zwykła propagandowa sieczka. PRZYJAŹNI CHYBA ZAPOMNIELI,ŻE MOBBING JEST ŚCIGANY Z MOCY PRAWA.CO ROBIŁY TE "OFIARY"?CZEKAŁY AŻ W ŚWIĘTOCHŁOWICACH ZACZNIE SIĘ SPRAWA REFENDUM.WTEDY UPUBLICZNIAJĄ SWOJE ZWIERZENIA W DODATKU ANONIMOWO ,BO WIELKI DON KARCZ MOŻE ICH DOPAŚĆ.....LUDZIE ,TRANSPARENTNIE TO TRZEBA WYSYŁAĆ KANDYDATÓW NA URZĘDY ,NA BADANIA PSYCHIATRYCZNE.UNIKNIEMY WTEDY TAKICH AKCJI. Pytanie czym Przyjaźni nas jeszcze zaskoczą......LEOPOLD NA PREZYDENTA....

 • Hahahahahah

  DELFINKU TO TY PISZESZ CZY MAMA ???

 • Ktoś ci znany

  Tam dochodziło także do innych rzeczy, no ale nie o wszystkim można pisać, co nie Kamilku?

12345

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.