Wiadomości z Świętochłowic

Jest zimno. Mundurowi kontrolują miejsca, gdzie przebywają bezdomni

  • Dodano: 2023-02-16 06:00, aktualizacja: 2023-02-16 06:15

Dni są chłodne, a często temperatura zwłaszcza w nocy spada poniżej zera. Może to szczególnie zagrażać życiu i zdrowiu osób bezdomnych.

Wielu bezdomnych umiera z powodu wychłodzenia organizmu

Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, gdy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Oprócz numeru alarmowego 112 zachęcamy do korzystania z całodobowej, bezpłatnej infolinii 987 oraz z policyjnej platformy Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Świętochłowiccy policjanci jak co roku w okresie jesienno-zimowym kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne i inne potrzebujące pomocy i schronienia w związku z obniżająca się temperaturą. W zainteresowaniu mundurowych są pustostany, klatki schodowe, strychy, okolice mostów i kanałów ciepłowniczych, czy tereny zielone znajdujące się na terenie miasta.

Ten okres to znak dla świętochłowickich mundurowych, aby zadbać o osoby szczególnie narażone na wychłodzenia, a w późniejszym okresie zimowym nawet na zamarznięcia.

Wraz ze spadkiem temperatury policjanci, wspólnie z innymi służbami i instytucjami, większą uwagę poświęcają kontroli miejsc, w których przebywają osoby bezdomne. Takie osoby nie zważają na to, że  większość budynków przeznaczonych jest do likwidacji i przebywanie w nich bezpośrednio zagraża zdrowiu i życiu.

Niskie temperatury stwarzają zagrożenie nie tylko dla życia i zdrowia osób bezdomnych, ale również dla osób samotnych i w podeszłym wieku. Dotyczy to także osób nietrzeźwych, przebywających poza domem i narażonych na wychłodzenie organizmu.

Policja apeluje o czujność do wszystkich, którzy mają kontakt z takimi osobami. W każdym takim przypadku alarmujmy odpowiednie służby! Możemy skorzystać m.in.  z policyjnej platformy Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Przypominamy, że co roku od 1 listopada do 31 marca działa specjalna, całodobowa infolinia, obejmująca teren całego województwa śląskiego, gdzie pod numerem telefonu 987 można uzyskać informację o możliwości pomocy dla osób bezdomnych.

 

Komentarze (1)    dodaj »

  • Fan

    Dajcie im spokój sami wybrali takie życie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również