Wiadomości z Świętochłowic

Jubileuszowy rajd świętochłowickiego "Kochana" za nami

  • Dodano: 2023-09-25 13:45

W minionym tygodniu odbył się jubileuszowy, XLVII Rajd Młodzieży I LO im. J. Kochanowskiego w Świętochłowicach.

Świętochłowicka młodzież bawiła się podczas rajdu

Bazą organizatorów Rajdu, którzy spędzili w górach aż trzy dni, było schronisko na Szyndzielni. W piątek natomiast, w schronisku zameldowali się uczniowie „Kochana” wraz ze swoimi wychowawcami, by uczestniczyć w rajdowej grze terenowej oraz cieszyć się piękną, słoneczną jesienią w Beskidach i własnym towarzystwem. Podczas gry, na grupy czekały zadania o tematyce górskiej, geograficznej oraz zadania z pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczestnicy musieli rozpoznać górskie szczyty na fotografiach, wykazać się znajomością obsługi sprzętu turystycznego czy odszyfrować zakodowane hasło. Najlepiej z zadaniami uporali się uczniowie klasy 2B, którzy otrzymali słodki upominek.

Na koniec na wszystkich czekało ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Bardzo się cieszę, że na mecie tak licznie stawili się uczniowie naszego Liceum, nauczyciele, ci obecni i emerytowani, absolwenci i byli dyrektorzy – podkreśla pani wicedyrektor i organizatorka Rajdu, Monika Adamska. To był świetnie i aktywnie spędzony czas, i bardzo dobry początek obchodów 75-lecia „Kochana” - dodaje.

Przypomnijmy, że w najbliższy piątek, 29 września o 16:00, na świętochłowickiej „Skałce” odbędzie się jubileuszowy „Jesienny Piknik z Kochanowskim”, a w sobotę, 30 września od godziny 10:00, liceum zaprasza absolwentów na spotkania w murach szkoły.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również