Wiadomości z Świętochłowic

Kolejnych dwóch mężczyzn zatrzymanych z narkotykami w Świętochłowicach

  • Dodano: 2020-08-04 06:45, aktualizacja: 2020-08-04 06:53

W ręce świętochłowickich kryminalnych wpadli dwaj świętochłowiczanie z narkotykami.

Pierwszy 29-latek usłyszał zarzut posiadania marihuany i amfetaminy. Drugi, zatrzymany w sobotę wpadł podczas spożywania alkoholu w miejscu publicznym. 26-latek odpowie za posiadanie substancji psychoaktywnej.

Obu mężczyzną grozi do 3 lat więzienia. Wkrótce o ich dalszym losie zadecyduje sąd

Kryminalni ze świętochłowickiej komendy w miniony piątek zatrzymali z narkotykami 29-latka. Do zdarzenia doszło w dzielnicy Chropaczów. Stróże prawa zauważyli mężczyznę, który na ich widok zaczął nerwowo wkładać ręce do kieszeni. Policjanci są bardzo wyczuleni na tego typu zachowania, w związku z czym postanowili go wylegitymować. Już po chwili na jaw wyszedł powód jego zdenerwowania. Świętochłowiczanin w kieszeni spodni miał schowany woreczek foliowy z zawartością suszu roślinnego. Podczas przeszukania, w mieszkaniu zatrzymanego kryminalni znaleźli kolejne narkotyki. Mężczyzna w szafce kuchennej trzymał zwitek foli aluminiowej z amfetaminą, a w koszu na pranie kolejny woreczek z marihuaną. Tego samego dnia mieszkaniec Świętochłowic usłyszał zarzut posiadania środków zabronionych. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Do kolejnego zatrzymania doszło w trakcie sobotnich działań „Stop Drugs”. Około 16.00 podczas patrolowania ulicy Przemysłowej policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP Świętochłowice zauważyli mężczyznę, który spożywał alkohol w miejscu publicznym. W związku z popełnionym wykroczeniem, stróże prawa postanowili go wylegitymować. 26-latek w trakcie policyjnych czynności był wyraźnie zdenerwowany. Szybko jednak okazało się, co było powodem jego zachowania. W kieszeni jego spodni kryminalni znaleźli zwitek foli aluminiowej z białą substancją proszkową. Przeprowadzone badanie potwierdziło, że zabezpieczone środki to amfetamina. Ponadto badanie alkomatem w organizmie świętochłowiczanina wykazało ponad 1,5 promila alkoholu. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie 26-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Odpowie również za popełnione wykroczenie.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Jan

    Policja łapie drobnych dilerów, a od kogo to mają, skąd i kto wyprodukował to już nieważne?????

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również