Wiadomości z Świętochłowic

Kontrole transportu drogowego w Świętochłowicach

  • Dodano: 2023-03-27 07:00, aktualizacja: 2023-03-27 07:11

Na terenie Świętochłowic, we współpracy z Komisariatem Autostradowym Policji w Gliwicach prowadzone były działania związane z kontrolą transportu drogowego.

Policjanci sprawdzali stan techniczny pojazdów oraz czas pracy kierowców

Policjanci ze Świętochłowic oraz z Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach kontrolowali samochody ciężarowe pod kątem stanu technicznego, oraz czasu pracy kierowców.

Główny cel działań to ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu drogowego rzeczy, przez co także wpływanie na aktywne zmniejszenie liczby osób rannych i zabitych w wypadkach drogowych. Mundurowi sprawdzali również stan techniczny pojazdów ze szczególnym uwzględnieniem oświetlenia, ogumienia oraz uciążliwości, oznakowania oraz wymaganego wyposażenia dodatkowego. Kontroli poddawane były również dokumenty wymagane przy wykonywaniu transportu drogowego, czas pracy i stan trzeźwości kierujących.  Podczas prowadzonych działań, policjanci używali także przyrządów kontrolno-pomiarowych do stwierdzenia naruszenia wymagań ochrony środowiska.

Podczas działań, niestety nie wszyscy kierujący byli bez skazy. Policjanci w przypadku drobnych uchybień tłumaczyli kierowcom jak poprawić aktualny stan rzeczy. Jeden z kierujących, za przekroczenie dopuszczalnego, dziennego czasu pracy został ukarany mandatem karnym.

Google NewsSubskrybuj Swiony.pl z Google News

Komentarze (1)    dodaj »

  • Adam

    Czemu nie piszecie o pedofilu który został złapany w poniedziałek i o tym że wyszedł do czego trzeba się posunąć by zostać skazanym?A zapomniałem trzeba pracować uczciwie i jechac na rowerze z 0.36 to wtedy zakaz i grzywna

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również