Wiadomości z Świętochłowic

Lipiny zmieniają się na lepsze!

 • Dodano: 2022-06-13 08:30, aktualizacja: 2022-06-13 08:45

36 mieszkań w Lipinach zostanie wyposażonych w toalety oraz wentylację grawitacyjną. Inwestycję o wartości 1 mln zł realizować będzie Spółdzielnia Socjalna „Majstry”. Prace rozpoczną się w czerwcu, a zakończenie całości robót zaplanowano na wrzesień 2022 r.

Umowa na realizację tego zadania podpisana została 10 czerwca 2022 r. w siedzibie MPGL w Świętochłowicach sp. z o.o. 

- Jestem przekonany, że doświadczenie nabyte do tej pory przez pracowników spółdzielni socjalnej m.in. podczas remontów w świętochłowickich placówkach oświatowych zaowocuje terminowym wykonaniem umowy. Cieszę się z tego faktu tym bardziej że świętochłowickie podmioty ekonomii społecznej nie miały łatwego startu m.in. ze względu na czas pandemii. W mojej ocenie zmiana na lepsze wiąże się również ze zmianą osób pełniących dotychczas funkcję pełnomocnika gminy. Dzięki tej decyzji spółdzielnie zyskały realne wsparcie – podkreśla Daniel Beger, prezydent Świętochłowic.

Całkowita wartość inwestycji to ponad 1 mln zł brutto

Inwestycją objęte zostały budynki przy ul. Świerczyny 2-4, ul. Chorzowskiej 106-108 oraz przy ul. Barlickiego 47-49. Zadanie współfinansowane jest z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (RFIL).

- To jedna z inwestycji, dzięki którym poprawimy jakość życia mieszkańców, ich bezpieczeństwo oraz komfort. Świętochłowickie budynki komunalne muszą wreszcie zacząć spełniać współczesne standardy. Niestety, ze względu na liczone w dziesiątkach lat zaniedbania, proces ten wymaga czasu i pieniędzy. Tym bardziej cieszy nas zewnętrzne finansowanie tego konkretnego zadania, dzięki któremu mieszkańcy cieszyć będą się z godnych warunków mieszkania – podkreśla Tomasz Lemański, prezes zarządu MPGL.

Warto przypomnieć, że tylko w latach 2020-21 spółka po raz pierwszy w historii jej istnienia wyremontowała 45 klatek schodowych i 7 elewacji. Równie owocna okazała się współpraca z firmą Tauron Ciepło, dzięki której – również po raz pierwszy w historii Świętochłowic - uciepłowniono lokale mieszkalne łącznie w 24 klatkach! Obok budowy toalet MPGL planuje w tym roku m.in. remont ponad 40 kolejnych klatek schodowych, uciepłownienie kolejnych kamienic oraz remonty elewacji.

Komentarze (7)    dodaj »

 • Asia 13

  Lipiny powinni z ziemią zrównać , tylko szkoda tych porządnych ludzi co za czynsze płacą . Tym ludziom powinno się dać mieszkania . Wybudować nowe domy i bloki na sprzedaż , zwykły lipiniorz nie miał by za co kupić . Było by tam od razu lepiej jak by tych patoli przeżadzili

 • Asia 13

  Lipiny powinni z ziemią zrównać , tylko szkoda tych porządnych ludzi co za czynsze płacą . Tym ludziom powinno się dać mieszkania . Wybudować nowe domy i bloki na sprzedaż , zwykły lipiniorz nie miał by za co kupić . Było by tam od razu lepiej jak by tych patoli przeżadzili

 • dziadek K.

  Lipiniorze i tak wszystko zniszczą i zdewastują szkoda było na to kasy

 • Taka prawda.

  Po Lipinach powinien walec przejechać i tyle w temacie. 80% robi z mieszkań meliny.

 • Wyborva

  Za DELFINA to się na Lipinach domy sypały , a z miasta MILIONY znikały ; )

 • Greg

  Serdecznie witamy w XXI. wieku

 • smutne

  niestety OKRADANY od 80 lat Ślonsk tak wyglada

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również