Wiadomości z Świętochłowic

LXXI sesja Rady Miejskiej w Świętochłowicach

 • Dodano: 2023-05-19 06:00, aktualizacja: 2023-06-29 13:43

Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Świętochłowicach Łukasz Respondek informuje o zwołaniu LXXI sesji Rady Miejskiej w Świętochłowicach, która odbędzie się w dniu 25 maja 2023 r. (czwartek) o godz. 9:30 w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach, przy ul. Katowickiej 54.

Sesja będzie transmitowana online na stronie https://swietochlowice.sesja.pl/.

Porządek obrad LXXI sesji Rady Miejskiej w Świętochłowicach:

 1. Otwarcie sesji i stwierdzenie jej prawomocności oraz przyjęcie protokołu z obrad LXX sesji Rady Miejskiej z dnia 27 kwietnia 2023 r.
 2. Przedstawienie porządku obrad.
 3. Sprawozdanie z działalności Prezydenta Miasta w okresie międzysesyjnym tj. od dnia 22 kwietnia 2023 r. do dnia 21 maja 2023 r.
 4. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Uchwały Nr LXV/513/22 Rady Miejskiej w Świętochłowicach z dnia 19 grudnia 2022 roku w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Świętochłowice na lata 2023 – 2042.
 5. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Uchwały Nr LXV/514/22 Rady Miejskiej w Świętochłowicach z dnia 19 grudnia 2022 roku w sprawie uchwalenia budżetu Miasta Świętochłowice na 2023 rok.
 6. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia przez Miasto na prawach powiatu Świętochłowice od Wojewody Śląskiego zadania z zakresu administracji rządowej, związanego z przeprowadzeniem kwalifikacji wojskowej, dotyczącego wypłaty dodatkowego wynagrodzenia dla członków powiatowej komisji lekarskiej orzekającej o stopniu zdolności do służby wojskowej.
 7. Podjęcie uchwały w sprawie określenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych działających na terenie Miasta Świętochłowice.
 8. Podjęcie uchwały w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji Miasta Świętochłowice.
 9. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru w rejonie ulic: DTŚ, Bytomskiej oraz torów kolejowych i granicy administracyjnej miasta przyjętego Uchwałą nr XXV/231/16 Rady Miejskiej w Świętochłowicach z dnia 19 września 2016 r. z późniejszymi zmianami.
 10. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru w rejonie Drogowej Trasy Średnicowej, linii kolejowej, ulicy Metalowców, Wojska Polskiego, Śląskiej i Ceramicznej oraz granicy administracyjnej miasta przyjętego Uchwałą nr XXVIII/245/20 Rady Miejskiej w Świętochłowicach z dnia 23 czerwca 2020 r.
 11. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego na terenie miasta Świętochłowice w rejonie ulic Chorzowskiej, Barlickiego i Świdra przyjętego Uchwałą nr V/36/15 Rady Miejskiej w Świętochłowicach z dnia 28 stycznia 2015 r.
 12. Interpelacje i zapytania radnych.
 13. Wolne wnioski i oświadczenia.
 14. Zakończenie sesji.

Komentarze (9)    dodaj »

 • Jo

  Beger i Karcz taka koalicja. Karcz z zarzutami.wszystko przed Begerem.

 • wyborca

  Jeszcze brakuje uchwały o rozwiązaniu tej patologii jaką jest mpgl a w szczególności administracja zajmująca się obsługą wspólnot mieszkaniowych.

 • Jesiotr z Kaliny

  Jaki prezydent takie spółki!

 • B.L

  Znaczny, przewodniczący RM pan KARCZ wreszcie jest w areszcie?

 • Waldek

  Znowu pisior Beger będzie wciskał kit radnym i mieszkańcom?

 • kij od miotły

  Oszust i kłamca a nie żaden pisior, mistrz w obsadzaniu kolesi na dobrze płatnych stołkach za nasze pieniądze! Opowiadacz bajek o tym jak to teraz jest dobrze hahahahahahah, przebił swojego poprzednika tak że brakuje skali.

 • dlaczego

  Kto prowadzi OBRADY ? PODEJRZANY ? jeszcze nie zatrzymany ?????

 • Że świon

  Grudniok .T. poprowadzi on się zna on umi i Mo czyste sumienie.

 • głupia Gienia

  Ja on mo czyste sumienie i świeże batki hahahahahahah

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również