Wiadomości z Świętochłowic

Mikołajkowy najazd na Sztauwajery!

  • Dodano: 2019-12-12 09:30

Aby wprowadzić się w świąteczny nastrój uczniowie i nauczyciele świętochłowickiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego oraz Szkoły Podstawowej nr 2 wzięli udział w VI Biegu Mikołajkowym, organizowanym przez MK Team na katowickiej Dolinie Trzech Stawów.

Zawody trwały cały weekend, pogoda szczególnie w sobotę nie zachęcała do wyjścia z domu, ale to nie zrażało młodych ludzi, którzy w ramach wolontariatu pomagali organizatorom w przeprowadzeniu tego największego na Śląsku, biegu Mikołajów. W sobotę na starcie pojawiło się ponad 500 dzieci, a do obowiązków świętochłowickich wolontariuszy należało zabezpieczenie trasy biegu i obsługa mety. Pracowali także w biurze zawodów.

- Jako wolontariusz bawiłem się świetnie, dało się poczuć świąteczną atmosferę, wszyscy zawodnicy byli przebrani, to niezapomniane przeżycie – mówił Łukasz Szumilas, uczeń pierwszej klasy.

W niedzielę na starcie biegu na 5 i 10 km stanęło ponad 2000 zawodników, wolontariusze uwijali się w pocie czoła, aby każdy otrzymał pakiet startowy, a po biegu medal i ciepły posiłek. Świętochłowickich uczniów i ich nauczycieli nie zabrakło także na starcie biegu głównego na 5 km. Biegający wolontariusz, uczeń pierwszej klasy Liceum, Wojciech Brom, zajął szóste miejsce. Zuzanna Bełkot, uczestniczyła w mikołajkowym wolontariacie już drugi rok z rzędu.

Atmosfera jest fantastyczna, przebrania świetne, cieszę się, że mogę być częścią tego wydarzenia – mówiła uczennica.

A tymczasem cała biegająca ekipa "Kochana” i SP 2 życzy wszystkim wesołych i aktywnych świąt!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również