Wiadomości z Świętochłowic

Minęły trzy lata kadencji prezydent Daniela Begera. Czas na małe podsumowanie

 • Dodano: 2021-11-08 10:45

4 listopada minęły trzy lata od objęcia sterów władzy w Świętochłowicach przez prezydenta Daniela Begera. On sam podsumował swoją kadencję w mediach społecznościowych, a jak mieszkańcy oceniają jego rządy?

3 lata kadencji prezydenta minęły. Czas na podsumowanie

Jak przyznał Daniel Beger, z okazji trzeciej rocznicy wyboru na urząd prezydenta, postanowił dokonać rachunku sumienia i przygotować podsumowanie swoich rządów. Co się udało, a czego nie udało się jeszcze zrealizować? Sprawdźmy!

- Od razu muszę przyznać, że nie wszystko poszło tak, jak sobie zaplanowałem, ale z kilku spraw jestem naprawdę zadowolony – zaznaczył prezydent krytycznie.

Podkreślił, że do najpilniejszych zadań należy szybka stabilizacja finansów miasta, z którymi od lat nie jest najlepiej. Wskazał też, że konieczne jest efektywne (nie efektowne) podejście do sprawy oczyszczenia stawu Kalina. O „rozbrojeniu ekologicznej bomby” wielokrotnie informowaliśmy na łamach naszego portalu. Staw Kalina znajdujący się w świętochłowickiej Zgodzie od lat jest skażony chemikaliami, które dostały się tam z chorzowskich zakładów chemicznych "Hajduki".

Próby rozwiązania problemu podejmowano wielokrotnie. Czy teraz w końcu się uda? Do prac związanych z jego remediacją i rewitalizację przystąpiono kilka miesięcy temu. Zgodnie z planami w 2023 roku staw ma zostać oczyszczony, a następnie przemieniony w miejsce rekreacji.

Kolejnym palącym problemem wskazywanym przez prezydenta jest potrzeba zainicjowania remontów ul. Łagiewnickiej i Bytomskiej oraz zjazdu z DTŚ. Ma to służyć udostępnieniu terenów inwestycyjnych i odciążeniu ruchu w centrum miasta.

Kolejne inwestycje to: 

 • rozpoczęcie procesu projektowego,
 • budowa hali sportowej na Skałce, 
 • modernizacja stadionu, 
 • budowa boiska sztucznego pełnowymiarowego, 
 • budowa boisk szkolnych w SP2, SP5 i SP10. 

- Bardzo ważnym elementem podnoszenia standardu życia mieszkańców jest rozpoczęcie procesu uciepłownienia miasta (ul. Średnia), czy remontu elewacji budynków komunalnych (ul. Chorzowska), oraz jakże ważnego dla nas wszystkich - powrotu żużla do miasta. W tym miejscu wypada wspomnieć, że część z zadań jest w trakcie realizacji lub została w pełni zrealizowana i to wszystko – przypomnę – w okresie trudnych trzech lat, w których miasto zmagało się z programem naprawczym i zaciskaniem pasa – wskazuje prezydent Beger.

Prezydent odnotował też, że w ciągu ostatniego półtora roku pozyskał (czy raczej gmina pozyskała?) 86,2 mln zł rządowego wsparcia. Dzięki tym pieniądzom udało się zabezpieczyć
Finansowo procesy inwestycyjne.

- (..) nie powtórzy się taka sytuacja, jak ze stadionem na Skałce w 2018 roku – podkreślił prezydent i dodał: - Oczywiście, jest jeszcze wiele do zrobienia. I choć nie wszystkie moje plany uda się zrealizować, bo minione trzy lata naprawy finansów były ogromną wyrwą w czasie trwania tej kadencji, wystarczy mi sił, by jeszcze nie raz pozytywnie Was zaskoczyć!

Cieniem na kadencji kładą się jednak relacje panujące w świętochłowickim środowisku samorządowym. Wystarczy przyjrzeć się sesjom Rady Miasta, transmitowanym za pośrednictwem Internetu, żeby odkryć, że nie są one najlepsze, a poziom debaty zupełnie inny niż w miastach ościennych. Do tego dochodzą przepychanki – zwolenników i przeciwników obecnej władzy - w mediach społecznościowych, ostre wymiany zdań pomiędzy kontami użytkowników, które z dużą dozą prawdopodobieństwa można potraktować jako fejkowe.


Źródło: FB Daniel Beger, prezydent Świętochłowic, własne

Komentarze (39)    dodaj »

 • Wyborca

  Komentarze ewidentnie pisane przez rodzine kostempskich odsunietych od wladzy i koryta bez pomyslu na siebie , pisza tutaj zeby oczerniac i przeszkadzac ich nastepcom. Ale wy mieliscie 8 lat zeby sie wykazac , a zostal po was tylko brud smrod i 100 miliono dlugu

 • PAMIĘTAMY!

  No i co przez to środku kapusty chcesz przekazać? Że ty/ten wpis nie ma nic wspólnego z Begerem i także z korytem? Przygarnial kocioł garnkowi tylko wiesz jaka jest różnica hehe, wiesz, wiesz :DRóżnica jest taka że Kostempskiego już nie ma i nie będzie a jak tu i co zrobić aby Beger i jego bliskie otoczenie utrzymało się przy korycie jak tu notowania spadają hehe

 • Kuba

  Wojska Polskiego do remontu od granicy z Ruda Śląską !!! Daliście tam znak 30 zamiast remontować i stoją twoje pachołki niebieskie i nabijają kasę zamiast drogę zrobić

 • Suszyć policjo

  Powinni suszyć i na metalowców a mandaty tak podnieść by [...] bolała Tylko wysokie kary dzbanów nauczą stosować się do znaków

 • WSTYD

  U mnie przegrał jak i u wielu lokatorów zarządzanych przez MPGL za zrobienie Altanera dyrektorem w tej NIEUDOLNEJ firmie .Wspólnoty masowo uciekają z MPGL nie będzie kogo kroić na kasię MPGL to katastrofa a altaner to jej apogeum

 • gańba jakich mało

  Potwierdzam ten koleś i pewna pani koordynator to już dawno powinni dostać kopa w zad, to są szkodniki dla wspólnot mieszkaniowych generujące niepotrzebne koszty swymi kretyńskimi i złośliwymi decyzjami. Miejska Patologia Gminnych Lokali. Zarząd Wspólnot Mieszkaniowych to powinna być całkowicie oddzielna instytucja nie mająca nic wspólnego z mpgl! W przeciwnym razie tam nigdy nic się nie zmieni!

 • Rada

  Dlatego zmieniajcie zarzady wspolnot na niezależne a tych kilka w mieście jest

 • Okradziona

  DELFIN KOSTEPSKI ZLODZIEJU PRZESTAN KNUC I JATRZYC , ODDAJ LUDZIOM ZDEFRAUDOWANE PIENIADZE ....

 • Mieszkanka centrum

  Zdaję sobie sprawę, że ilu mieszkańców tyle potrzeb ale osobiście uważam, że nie wszystkie wymieniane inwestycje są koniecznie na już miastu potrzebne. Uważam, że w nasze miasto dalej jest szare, brudne, zniszczone z odrapanymi kamienicami w większości do wyburzenia, brak parkingów, zadymione powietrze między kamienicami. Może się mylę ale uważam, że bardziej by się miastu przydały zamiast hali sportowej, boiska już nie wspominając o budowie centrum przesiadkowego na trzy autobusy : monitoring, parkingi, nowe mieszkania komunalne, podłączenie mieszkań do sieci ciepłowniczej

 • Mieszkaniec oczywiście

  Niech się prezydent weźmie za tych pachołów z Mpgl, tak by się przydał porzadek zrobić! Uciepłowienie miasta na jednej ulicy?

 • mieszkaniec

  PREZYDENT BEGER NAJLEPSZY PREZYDENT W HISTORI ŚWIONÓW !!!

 • daro

  Myślałem że Kostempski był kiepski (bo był) a ten jeszcze lepszy w byciu kiepskim jest :( Musi być ktoś trzeci kolejnym preyzdentem.

 • Korejorz

  Zandal byłby dobry w byciu kiepskim preziem.

 • kurde bele

  kaj ty tam tak kukosz bes te łokno? widzisz tam swoja mazowiecko wjocha? nojlepi kejbyś jak nojgibci spakowoł swoje klamory do kofrow i cis wartko do sfoji gorolyji!niy zapomni wziońć sfoji babay mit!

 • Dzierzgoń'SKY

  Nie obrażaj Mazowsza, on nomen omen z depresji żuławskiej a to takie Mazowsze jak on świętochłowiczanin.

 • hahahah

  dziś ciemny buraku wiochy lepiej wygladają niż zapyziałe świony .Znalazł się PUSTY DZBAN z metropolii Lipiny

 • hihihihi

  To rwij do siebie na wieś! po co tu siedzisz gorolu? A! Tam się już na tobie poznali więc niema do czego wracać.

 • Zygfryd

  To zdjęcie, na tle krat, jest bardzo wymowne.

 • świadek

  Same długi i jeszcze więcej długów, wszystko wypłynie na koniec kadencji, miasto jak było bankrutem tak jest nadal, komornicy na kontach tylko ugody z wierzycielami i zakłamywanie rzeczywistości plus kreatywna księgowość ratuje tych bankrutów finansowych i moralnych, miasto w rękach banków oddane za bezcen. Kto tylko ma możliwość bez mrugnięcia okiem ewakuuje się z tej dziury bez perspektyw na przyszłość, przy malejącej liczbie mieszkańców Ci co zostają, mają tylko większe długi do spłacenia, a Ci dalej rozdawnictwo.

 • Grażynka

  Bo to wszystko wina Delfina który przeszkadza!!!!! Jakby Delfin odpłynął do Beger wszystko naprawi, dajmy mu szansę na kolejne dwie kadencję, ludzie błagam was, idźcie do kościoła i módlmy się

12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również